Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Zdzisław Lodko. Zdjęcie tytułowe.

  1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Zdzisław Lodko. Zdjęcie tytułowe.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Kmiecik Leszek.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Kmiecik Leszek.

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Sławomir.

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Sławomir.

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 12-19.04.2019
  11.04.2019 13:32

  „Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata.”

  • Reklama

  Czy stare przysłowie sprawdzi się w tym tygodniu? Odpowiedź w prognozie poniżej, zapraszam do przeczytania.

   

  W piątek dzień będzie pochmurny. W ciągu dnia pojawią się przejaśnienia w pasie od Podlasia i Mazur po Mazowsze i północną Lubelszczyznę. Wieczorem na Podlasiu możliwe większe rozpogodzenia. Na południowym wschodzie i południu oraz na północy i północnym zachodzie występować będą miejscami opady deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu przechodzące w ciągu dnia w opady deszczu. W górach opady śniegu. Noc nadal pochmurna na południu i południowy zachodzie Polski z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu. Natomiast na pozostałym obszarze kraju pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 3-5 stopni na Pomorzu do 5-8 stopni na pozostałym obszarze kraju. Temperatura minimalna od (-4)-(-2) stopni na północnym wschodzie przez (-1)-0 stopni na Pomorzu do 2-3 stopni na południowym wschodzie.

  W sobotę nadal pochmurno na południu i zachodzie Polski z okresowymi opadami deszczu, rano miejscami deszczu ze śniegiem. Natomiast na wschodzie i północy pochmurno z przejaśnieniami, po południu na wschodzie pojawią rozpogodzenia. W nocy na zachodzie kraju zacznie się przejaśniać a opad deszczu będą stopniowo zanikać. Na pozostałym obszarze kraju dość pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna od 4 do 6 stopni na zachodzie przez 7-9 w centrum do 10-11 stopni na południowym wschodzie. Temperatura minimalna od (-2)-0 stopni na Podlasiu do 0-2 stopni na pozostałym obszarze kraju, nocą na przeważającym obszarze Polski wystąpią przygruntowe przymrozki.

  W niedzielę dość pogodnie, okresami pochmurno z przejaśnieniami na krańcach zachodnich i południowych kraju. Noc nadal dość pogodna z okresowymi rozpogodzeniami do zachmurzenia małego i bezchmurnego nieba w pasie od Pomorza po Dolny Śląsk. Temperatura maksymalna od 9-11 stopni, nieco chłodniej na Pomorzu od 7-10stopni. Temperatura minimalna od (-1)-1 stopnia na północy do 2-4 stopni na południowym wschodzie. Nocą w pasie Polski północnej i centralnej przygruntowe przymrozki.

  W poniedziałek będzie dość pogodnie, w nocy lokalnie rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 8 do 10 stopni na przeważającym obszarze kraju, nieco cieplej na zachodzie 10-12 stopni. Noc z lekkim mrozem na Suwalszczyźnie, temperatura minimalna od (-1)-0 na Podlasiu do 1-3 stopni na pozostałym obszarze Polski. Noc na przewarzającym obszarze kraju z przygruntowymi przymrozkami.

  We wtorek w ciągu dniadość pogodnie, natomiast w nocy pogodnie z licznymi rozpogodzeniami do bezchmurnego nieba. Temperatura maksymalna od 10 do 13 stopni. Temperatura minimalna od 3 do 5 stopni na zachodzie, nieco chłodniej na Podlasiu około 2-3 stopni i w tym rejonie w nocy możliwe przygruntowe przymrozki.

  W kolejnych dniach nadal będzie dość pogodnie z nocnymi rozpogodzeniami.  Coraz cieple, temperatury maksymalne od 13 do 17 stopni, w czwartek i piątek miejscami możliwe 18-19 stopni. Temperatury minimalne od 3 do 6 stopni, bez przymrozków.

  Autor: Michał Ciosek

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.