Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Urszula Lasota

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Józef Gigoń

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Zenon A.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Janusz Sobieraj

 • Prognoza pogody na tydzień 12-18.12.2015
  10.12.2015 20:30

  Nadchodzący tydzień niestety nie przyniesie nam zmiany pogody nad Polską. Zachodnia cyrkulacja cyklonalna spowoduje kolejny pochmurny i deszczowy tydzień nad obszarem naszego kraju.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce kształtować będzie układ niżowy, z drugorzędnymi frontami chłodnymi, którego centrum przemieszczać się będzie znad Skandynawii na Estonię. Zachmurzenie duże, okresowo całkowite z przelotnymi opadami deszczu, głównie w pasie północnym, wschodnim oraz w centrum kraju. Na Podlasiu okresowo opady deszczu ze śniegiem. Na południowym zachodzie i południu stosunkowo najmniej opadów i tutaj możliwe niewielkie przejaśnienia. Okresowo dość silny i porywisty wiatr. Temperatura maksymalna wyniesie od 3-4 stopni na Suwalszczyźnie, do 7-8 stopni na Dolnym Śląsku.  

  W niedzielę na pogodę w Polsce będzie oddziaływał kolejny układ niżowy, którego centrum przemieszczać się będzie znad Dani na Białoruś. Zapowiada się kolejny pochmurny i deszczowy dzień. W pasie wschodni okresowo również opady deszczu ze śniegiem. W pasie południowym kraju dodatkowo dość silny i porywisty wiatr. Temperatura maksymalna wyniesie od 1-2 stopni na Mazurach i Podlasiu do 6-7 stopni na południowym zachodzie.

  W poniedziałek nad Polską rozbudowywał się będzie układ wyżowy. Zachmurzenie przeważnie duże, miejscami do całkowitego. Nad ranem i wieczorem miejscami silne zamglenia i mgły. Jedynie początkowo na wschodzie możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 1-2 stopni na północnym wschodzie do 4-5 stopni na południowym zachodzie.

  We wtorek wyż znad Polski przemieszczał się będzie na Morze Czarne. Zachmurzenie przeważnie duże, popołudniu miejscami niewielkie przejaśnienia. Temperatury maksymalne wynosić będą od 0-1 stopni na Suwalszczyźnie do 5-6 stopni na Dolnym Śląsku.

  W kolejnych dniach nad Polską początkowo pochmurno z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem oraz miejscami śniegu, natomiast od czwartku w północnej połowie kraju, a w piątek nad całą Polską więcej słońca i brak opadów. Temperatury od (-2)-0 stopni na Podlasiu do 4-6 stopni na południowym zachodzie.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.