Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jerzy Kaczor.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jerzy Kaczor.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy Kaczor.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy Kaczor.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy Kaczor.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy Kaczor.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Nixon.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Nixon.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Maria.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Maria.

 • Prognoza pogody na tydzień 12-18.10.2013
  11.10.2013 14:31

  W weekend nad Polskę od zachodu i południowego zachodu nasunie się strefa chłodnego frontu atmosferycznego, który zacznie wypierać ciepłe powietrze zalegające przed frontem. Warunki będą sprzyjać wypiętrzaniu się chmur i wcale niewykluczone, że będziemy mogli zaobserwować jesienne burze.

   

  • Reklama

  W sobotę na zachodzie i południowym zachodzie kraju należy spodziewać się zachmurzenia dużego lub całkowitego z przelotnymi opadami deszczu, którym na krańcach zachodnich mogą lokalnie towarzyszyć burze. Lokalnie może też mocniej popadać. Poza tym w kraju przeważnie pochmurno – niebo będzie zasnute niskimi chmurami Stratus i Stratocumulus i dopiero po południu zacznie się przecierać, zwłaszcza w centrum. Najlepsza pogoda będzie w ciągu dnia panować w Małopolsce i na Podkarpaciu – tam jeszcze rano zachmurzenie duże i umiarkowane, ale z biegiem dnia maleć będzie do umiarkowanego i małego. Temperatura maksymalna wyniesie od 13-15 stopni w części północno-wschodniej do 19-21 stopni na południu. Poza tym przeważnie 16-18 stopni. Powieje umiarkowany, chwilami dość silny wiatr ze wschodu.

  W niedzielę opady deszczu obejmą prawie całą zachodnią połowę Polski, a także pojawią się miejscami na południu. Lokalnie niewykluczone burze i silniejszy deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane do dużego. Wieczorem zacznie się rozpogadzać na południowym zachodzie. Nadal ciepło – od 13-14 stopni na zachodzie do 19-22 w południowo-wschodniej części kraju. W nocy na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku mogą pojawić się przygruntowe przymrozki.

  Poniedziałek
  dla odmiany będzie pogodnym dniem w Polsce zachodniej. Na wschodzie sporo chmur oraz lokalne słabe opady deszczu. Temperatury maksymalne od 13 do 16 stopni.

  We wtorek znów więcej chmur – zachmurzenie duże do całkowitego z przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu, w drugiej części dnia opadów więcej – głównie na zachodzie i południu. Termometry wskażą maksymalnie od 12-14 stopni na północy do 15-16 na południu.

  Kolejne dwa dni odczuwalnie chłodniejsze – maksymalnie 10-13 stopni, a w czwartek na północnym wschodzie zaledwie 8-10 stopni. Będzie raczej pochmurno, a w środę dodatkowo deszczowo. W górach spadnie śnieg.

  Piątek prawdopodobnie będzie już nieco cieplejszy, na południu jest też szansa na większe przejaśnienia. Na północy może popadać deszcz.

  Jak widzimy jesień będzie trwać w najlepsze. Nic dodać nic ująć.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.