Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Natalia

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor:Maria Kastyak

 • Prognoza pogody na tydzień 12-18.03.2016
  11.03.2016 01:43

  W nadchodzącym tygodniu pogoda w kratkę, zarówno pod względem temperatur jak i opadów.

   

  • Reklama

  Sobota przeważnie pochmurna, niewielkie przejaśnienia dopiero w drugiej części dnia w północnej Polsce. Miejscami, zwłaszcza na południu i południowym zachodzie, słabe opady deszczu lub mżawki, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Rano liczne zamglenia. Temperatury maksymalne od 3-5 stopni na północy, przez 6-8 stopni na przeważającym obszarze, do 8-10 na Lubelszczyźnie i Roztoczu. W nocy będzie przejaśniać się na północy, południowa część kraju pozostanie pochmurna i miejscami ze słabym deszczem, a w górach ze śniegiem. Zamglenia. Na północy temperatury spadną do (-2)-0 stopni, na południu do 2-4 stopni.

  W niedzielę ładniejsza pogoda będzie panować w północnej połowie kraju – ranek jeszcze z zachmurzeniem dużym, w ciągu dnia szybko jednak będzie się przejaśniać i rozpogadzać, tak że pod wieczór zachmurzenie będzie już umiarkowane do małego. W południowej połowie kraju zachmurzeni całkowite, powoli malejące do dużego. W górach okresami słabe opady śniegu, na przedgórzach i pogórzach deszczu ze śniegiem. Temperatury maksymalne od 3-4 stopni na Pomorzu, do 4-6 na pozostałym obszarze. Noc raczej pogodna, choć z zamgleniami i lokalnymi mgłami. Chłodno, przeważnie od (-3) do (-1) stopnia, lokalnie możliwe spadki do (-5)-(-4) stopni.

  Poniedziałek dość pogodny – zachmurzenie umiarkowane do dużego, dopiero pod wieczór na wschodzie i północy duże do całkowitego. Temperatury maksymalne od 4 do 7 stopni, na zachodzie do 8 stopni. W nocy wschodnią i południową część kraju obejmie strefa opadów – głównie deszczu ze śniegiem i śniegu, tylko miejscami deszczu. Temperatury minimalne od (-1) do 1 stopnia.

  We wtorek opady od deszczu po śnieg w Polsce południowej, południowo-wschodniej i miejscami wschodniej. Poza tym zachmurzenie duże z przejaśnieniami i większymi przejaśnieniami. Termometry wskażą maksymalnie od 4 do 7 stopni, tylko na zachodzie 8-9 stopni. Noc dość pogodna i z lekkim mrozem do (-3) stopni.

  Kolejne dni zapowiadają się pogodnie (zwłaszcza czwartek) i bez opadów, dopiero w piątek nieco więcej chmur, a na północy możliwy przelotny deszcz lub deszcz ze śniegiem. Będzie cieplej – w środę do 7-11 stopni, w czwartek od 8 do 12 stopni, a w piątek termometry wskażą maksymalnie od 6-8 stopni na północnym wschodzie i północy do 9-12 na pozostałym obszarze. Nocami lekki mróz.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.