Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Zdjęcie z prywatnego archiwum autora.

  (1) Zdjęcie z prywatnego archiwum autora.

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autorka zdjęcia: Ryszarda Szymańska

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autorka zdjęcia: Ryszarda Szymańska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor zdjęcia:Gabriela Suska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor zdjęcia:Gabriela Suska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autorka zdjęcia: Urszula Lasota

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autorka zdjęcia: Urszula Lasota

 • Prognoza pogody na tydzień 12-18.01.2013
  11.01.2013 00:16

  Weekend oraz kolejny tydzień stycznia będzie zimny, pochmurny z opadami śniegu - czyli zima pełną gębą.

  • Reklama

  W sobotę Polska znajdzie się pod wpływem wypełniającego się niżu, którego centrum znajdzie się nad znad naszym krajem. Dlatego też w sobotę w całym kraju będzie pochmurno, zachmurzenie całkowite z opadami śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od (-4)-(-3) stopni na Pomorzu Gdańskim, Kujawach, Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie, w Małopolsce i na Podkarpaciu do 0-1 stopni na Ziemi Lubuskiej oraz na Nizinie Szczecińskiej. W górach będzie jeszcze chłodniej od (-8) do (-4) stopni, a wysoko w górach temperatura spadnie poniżej (-10) stopni.

  W niedzielę Polska będzie znajdować się pomiędzy wyżem znad Skandynawii i Morza Bałtyckiego, a niżem znad Półwyspu Apenińskiego. Znów w całym kraju niebo będzie pochmurne. Zachmurzenie całkowite lokalnie duże będą tworzyły podinwersyjne chmur piętra niskiego Stratocumulus i Stratus, z których w całym kraju występować będą słabe lokalne opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie od (-6)-(-3) stopni, jedynie na zachodzie wyniesie od (-3) do (-2) stopni. W górach będzie jeszcze chłodniej od (-9) do (-5) stopni, a wysoko w górach temperatura znów spadnie poniżej (-10) stopni.

  W poniedziałek Polska nadal będzie znajdować się pomiędzy wyżem, który przemieści się nad Białoruś, a niżem znad Półwyspu Apenińskiego. Nadal zachmurzenie w kraju będzie duże i całkowite, jedynie w ciągu dnia większe przejaśnienia występować będą w centrum, na wschodzie i północnym-wschodzie kraju. W ciągu dnia od południa do Polski wkroczą kolejne opady śniegu i do wieczora padać będzie w całej południowej Polsce. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie od (-6)-(-4) stopni, jedynie na zachodzie wyniesie około (-3) stopni. W górach od (-10) do (-5) stopni.

  W nocy z poniedziałku na wtorek nad Polską z południa na północny-wschód będą przemieszczały się chmury z opadami śniegu, i dlatego we wtorek w całym kraju będzie pochmurno z opadami śniegu. W pierwszej części dnia opady będą występowały na północy, północnym-wschodzie, wschodzie i lokalnie w centrum kraju, a w drugiej części dnia jedynie na wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie od (-5)-(-3) stopni, jedynie na wschodzie (na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie) będzie nieco cieplej choć temperatury będą ujemne – od (-2) do (-1) stopnia. W górach od (-10) do (-5) stopni.

  W środę Polska dostanie się pod wpływ kolejnego niżu, który będzie wędrował nad Węgier przez Ukrainę nad Białoruś. Przyniesie on w całym kraju zachmurzenie całkowite i kolejne opady śniegu. Padać będzie głównie we wschodniej połowie kraju (to opady mogą być umiarkowane lokalnie intensywne), a w zachodniej połowie kraju występować będą słabe lokalne opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie od (-4)-(-2) stopni, jedynie na wschodzie (na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie) będzie nieco cieplej choć temperatury będą ujemne – od (-1) do (-0) stopni. W górach od (-10) do (-5) stopni.

  W czwartek nadal pochmurno z opadami śniegu, a temperatury maksymalne przeważnie wyniosą od (-4)-(-2) stopni, jedynie na północnym-zachodzie - (-1)-0 stopni. W górach od (-11) do (-5) stopni.

  W piątek Polska znajdzie się pod wpływem wyżu, nadal zachmurzenie będzie duże lub całkowite z lokalnymi opadami śniegu na południowym-wschodzie i południu. Temperatura maksymalna wyniesie od (-5)-(-4) stopni na wschodzie do (-2)-(-1) stopnia na zachodzie. W górach od (-12) do (-5) stopni.

  Nocami temperatury będą wynosiły przeważnie od (-9) do (-5) stopni, a najzimniejszej nocy z niedzieli na poniedziałek temperatura minimalna wyniesie od (-11)-(-9) stopni na Pomorzu Gdańskim, Śląsku, w Małopolsce i na Ziemi Kieleckiej, przez (-10)-(-9) stopni we wschodniej połowie kraju do (-8)-(-6) stopni na zachodzie. W górach oczywiście będzie jeszcze chłodniej, temperatury w nocy będą spadać poniżej (-10) stopni, a w nocy z niedzielni na poniedziałek wyniosą od (-18) do (-12) stopni.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.