Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Bezchmurne jesienne niebo

  Źródło: www.sxc.hu

 • Prognoza pogody na tydzień 12.09-18.09.2009
  11.09.2009 14:51

  Jeszcze przedwczorajsza prognoza wskazywała, że wyż znad Rosji osłabnie i ustąpi na moment pola słabemu frontowi atmosferycznemu, który od dłuższego czasu zalegał w bruździe niskiego ciśnienia oddzielającej ten wyż od wyżu znad Wysp Brytyjskich. Front w piątek i w sobotę miał przemieszczać się nad Polską przynosząc opady deszczu, a za nim miał rozbudować się klin wyżu znad Wysp Brytyjskich, przynosząc nam kolejny słoneczny choć chłodniejszy tydzień.

  • Reklama

  Ale dzisiejsza prognoza jest już inna. Nadal potwierdza, że wyż znad Rosji osłabnie oraz że w piątek i w sobotę nad Polską przemieszczać się będzie front atmosferyczny. Natomiast wyż znad Wysp Brytyjskich co prawda poprawi pogodę na zachodzie w sobotę ale już w niedzielę wycofa się na dwa dni ustępując miejsca niżowi znad Skandynawii. Niż przyniesie ze sobą pochmurną, deszczowa pogodę i chwilowe ochłodzenie. Natomiast wyż skieruje się nad Skandynawię a stamtąd nad północno-zachodnią Rosję. Wędrując zacznie kształtować pogodę w Polsce dopiero w poniedziałek. A w kolejnych dniach za jego sprawą będziemy cieszyli się piękną słoneczną pogodą.

  A teraz troszkę konkretów. W sobotę na Suwalszczyźnie, Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie oraz w województwach: Śląskim i Małopolskim pochmurno z opadami deszczu i lokalnymi burzami. Na pozostałym obszarze pogodnie i słonecznie. Temperatura maksymalna od 20-23 stopni na południowym-wschodzie do 17-20 stopni na pozostałym obszarze.

  W niedzielę zachmurzenie przeważnie umiarkowane i duże, jedynie na południowym-wschodzie i północy duże i całkowite z opadami deszczu. Chłodniej, temperatura maksymalna od 16 do 19 stopni.

  W poniedziałek początkowo pochmurno z opadami deszczu w całym kraju, ale w ciągu dnia na północy zacznie się rozpogadzać. Do końca dnia pochmurno z opadami deszczu i lokalnymi burzami będzie jedynie na południu. Temperatura maksymalna od 17 do 20 stopni.

  Od wtorku do piątku pogodnie już prawie w całym kraju z wyjątkiem południa i południowego-zachodu gdzie zachmurzenie będzie umiarkowane. W górach mogą wystąpić przelotne opady deszczu i burze. Temperatury maksymalne w te dni wyrównane od 19 do 21 stopni, troszkę cieplej jedynie w środę do 22-23 stopni.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.