Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Szadź

  Zdjęcie tytułowe, z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Jurek.

 • Prognoza pogody na tydzień 12.02-18.02.2011
  11.02.2011 03:41

  Po piątkowym załamaniu pogody, związanym z głębokim niżem znad Bałtyku czeka nas powrót do warunków zimowych, tym razem w pogodnym i rześkim wydaniu.  Polska dostanie się pod wpływ klina wyżu znad Skandynawii, który przyniesie dużo rozpogodzeń, ale też sprowadzi mroźne powietrze z północy.

  • Reklama


  Piątek w całym kraju pochmurny i mokry - będzie padał przede wszystkim deszcz, a na wschodzie deszcz ze śniegiem. Będzie to ostatni w najbliższym czasie tak ciepły dzień, z temperaturą maksymalną od 2-4 stopni na północnym wschodzie i północy do 7-8 na południu i zachodzie. W nocy chwyci mróz, a opady będą przechodziły w śnieg. Rozpogodzi się na północnym zachodzie. Temperatura minimalna wyniesie od (-8)-(-6) stopni na Mazurach i Suwalszczyźnie do (-4)-(-2) na pozostałym obszarze. W sobotę dalszy zanik opadów (najdłużej utrzymają się na południu i wschodzie) oraz rozpogodzenia w całym kraju. Temperatura już niższa - na wschodzie i północnym wschodzie lekki mróz do (-2)-(-0) stopni, na pozostałym obszarze 1-2 stopnie. Noc z soboty na niedzielę pogodna i mroźna. Nieco więcej chmur pojawi się jedynie na krańcach zachodnich. Temperatura minimalna wyniesie od (-12)-(-10) na północnym wschodzie do (-5)-(-4) na zachodzie.  Niedziela także zapowiada się ładnie, zwłaszcza na wschodzie, gdzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na zachodzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami i lokalnie niewykluczony słaby śnieg. Temperatura maksymalna od (-6)-(-3) na Mazurach i Suwalszczyźnie do 1-3 stopni na Dolnym Śląsku. Nocą pogodnie na wschodzie, a większe zachmurzenie na zachodzie i tu możliwy lokalnie słaby śnieg. Temperatura minimalna od (-15)-(-11) na Mazurach i Suwalszczyźnie (-9)-(-5) na przeważającym obszarze do (-4)-(-2) na Ziemi Lubuskiej. W piątek i sobotę będziemy musieli się również liczyć z dość silnym i porywistym wiatrem, który, zwłaszcza w sobotę będzie potęgował uczucie chłodu.

   

  W dniach od poniedziałku do środy spodziewać się możemy ładnej słonecznej pogody we wschodniej połowie kraju i nieco gorszej, z zachmurzeniem dużym z przejaśnieniami na zachodzie. Temperatury maksymalne w ciągu dnia będą wynosiły od (-8)-(-6) na północnym wschodzie i (-4)-(-2) w centrum do (-1)-1 stopnia na południowym zachodzie. Nocami spadki temperatury będą znaczne, nawet do (-16)-(-14) na Mazurach i Podlasiu. Poza tym przeważnie od (-13)-(-10) na wschodzie do (-5)-(-3) na zachodzie i południowym zachodzie kraju.

   

  Prognozy co do czwartku i piątku nie są zgodne i tu możliwe są jeszcze różne scenariusze. Obecnie najbardziej prawdopodobny wydaje się ten ze stopniowym ociepleniem i przemieszczaniem się z zachodu na wschód strefy opadów śniegu, przechodzącego w deszcz. Temperatura w takim wypadku przeszłaby w dzień na plus, zaś nocami wynosiłaby około 0 stopni, a na wschodzie lekko poniżej zera. Jeszcze do niedawana natomiast więcej wskazywało na zgoła inny rozwój sytuacji - dość intensywne opady śniegu, a po nich kolejną fazę mrozów.

   

  Pozostawiamy więc Państwa w lekkiej niepewności, ale niech to będzie zachętą, by częściej spoglądać na prognozy Ensemble, które mają właśnie za zadanie ocenić prawdopodobieństwo poszczególnych możliwości rozwoju sytuacji pogodowej.

   

   

   

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.