Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Piotr Abramczyk

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Kmiecik Leszek

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Arek

  4) Upalna prognoza modelu GFS (z 10.06.2016 00UTC) na sobotę 18.06 - temperatury ponad 35°C...

  5)... i zdecydowanie bardziej umiarkowana prognoza modelu ECMWF (z 10.06.2016 00UTC) na sobotę 18.06.

 • Prognoza pogody na tydzień 11-17.06.2016
  10.06.2016 15:58

  Ostatnie dni nie rozpieszczały nas pod względem temperaturowym i wszystko wskazuje na to, że na większe ciepło przyjdzie nam poczekać do połowy nowego tygodnia, a po drodze jeszcze się być może zmierzyć z lokalnymi przymrozkami…

   

  • Reklama

  W sobotę na ogół dość pogodnie – zachmurzenie małe lub umiarkowane, a na północnym wschodzie i krańcach wschodnich okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Więcej chmur na krańcach południowych, zachmurzenie duże do całkowitego, w Tatrach i na pogórzach może słabo popadać.  Temperatury maksymalne od 14-18 stopni w północno-wschodniej połowie kraju, do 19-22 w południowo-zachodniej. Na północnym wschodzie silniejszy wiatr. W nocy na przeważającym obszarze się rozpogodzi, a miejscami na wschodzie i północy temperatury spadną do 3-4 stopni. Uwaga – lokalnie możliwe przygruntowe przymrozki!

  Niedziela również dość pogodna, przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Wyjątkiem będą krańce południowo-wschodnie, gdzie przy dużym zachmurzeniu popada deszcz. Po południu więcej chmur pojawi się także na zachodzie. Temperatury maksymalne od 15-19 stopni w pasie od Pomorza po Podlasie, a także na południowym wschodzie, do 20-24 na pozostałym obszarze. Noc na Podlasiu nadal bardzo chłodna, lokalnie przy gruncie temperatura może spaść w okolice 0 stopni!

  Poniedziałek na ogół z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Więcej chmur na krańcach południowo-wschodnich i południowych – zachmurzenie duże, miejscami całkowite, a także na zachodzie, gdzie ponadto, od Ziemi Lubuskiej po Dolny Śląsk, może popadać przelotny deszcz. Temperatury maksymalne od 20 do 23 stopni, jedynie na Pomorzu i południowym wschodzie chłodniej – do 16-19 stopni. Noc już bez przymrozków.

  Od wtorku zacznie się robić coraz cieplej. Temperatury wzrosną do 20-24 stopni, z wyjątkiem południowej Małopolski i Podkarpacia, gdzie będzie maksymalnie 16-20 stopni. W dzień przeważnie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, a na zachodzie i lokalnie na krańcach południowych opady przelotne deszczu i możliwe burze.

  Następne dni coraz cieplejsze, w piątek na południowym wschodzie możliwe już 27-28 stopni. Spodziewamy się za to licznych opadów przelotnych i burz, którym lokalnie mogą towarzyszyć gwałtowne zjawiska, trzeba więc będzie uważać.

  Końcówka tygodnia jest jeszcze pogodową niewiadomą, ale są pewne szanse na napływ gorącego powietrza z południa. Możliwy jest zatem upał z prawdziwego zdarzenia, jednak na odpowiedź na pytanie czy rzeczywiście będzie aż tak ciepło musimy jeszcze parę dni poczekać.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.