Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Szadź

  (1). Prognozy Ensemble z 09.12.2010 00UTC. Temperatura powietrza dla Warszawy.

  Zima w mieście - poranek

  (2). Zdjęcie tytułowe. Źródło: www.sxc.hu.

  Zima w mieście - park

  (3). Zima w mieście. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Rafał Szutkowski.

  Zima w mieści - ośnieżone samochody

  (4). Zima w mieście. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Rafał Szutkowski.

  (5). Zima w mieście. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

 • Prognoza pogody na tydzień 11.12 - 17.12.2010
  10.12.2010 01:43


  W najbliższych dniach Polska dostanie się pod wpływ niżu, który znad Skandynawii przemieści się nad nasz kraj i przyniesie sporo opadów – od śniegu po deszcz. Od poniedziałku zacznie do nas napływać mroźnie powietrze z północy i zrobi się wyraźnie chłodniej, co od pewnego czasu konsekwentnie potwierdzają długoterminowe prognozy ensemble (1).

  W sobotę w kraju pochmurno, tylko początkowo na wschodzie przejaśnienia. Od zachodu w głąb kraju będzie przemieszczała się strefa opadów – początkowo śniegu, następnie deszczu ze śniegiem, a w dzielnicach zachodnich będzie padał sam deszcz. Miejscami opady dość intensywne. Lokalnie niewykluczony deszcz marznący, trzeba się więc przygotować na trudne warunki na drogach. Temperatura maksymalna od (-5)-(-2) stopni na wschodzie, przez (-1)-2 stopnie w pasie dzielnic centralnych, do 4-5 stopni na zachodzie. W nocy  opady obejmą całą Polskę. Na wschodzie będzie padał śnieg, na zachodzie deszcz i deszcz ze śniegiem, ale z tendencją do przechodzenia w opady śniegu nad ranem. Noc z lekkim mrozem w dzielnicach wschodnich i północno-wschodnich oraz z temperaturą minimalną od 0 do 1 stopnia na zachodzie i południowym zachodzie.
  W niedzielę już w całym kraju opady śniegu, które będą zanikać w drugiej części dnia, a do wieczora utrzymają się tylko na południu. Temperatura maksymalna od (-5)-(-1) stopnia na północnym wschodzie do 0-2 stopni na pozostałym obszarze. Noc pochmurna ze słabymi opadami śniegu na południu Polski. W całym kraju mróz – do (-9)-(-5) stopni, a na Suwalszczyźnie do (-13)-(-10) stopni.

  Pogoda w dniach od poniedziałku do piątku zapowiada się podobnie – będzie na ogół pochmurno, z zachmurzeniem dużym do całkowitego. Więcej przejaśnień pojawi się w piątek. W poniedziałek, wtorek i środę miejscami wystąpią przelotne, niezbyt silne opady śniegu, zwłaszcza na południu.  Temperatury maksymalne w ciągu dnia będą przeważnie wynosić od (-11) do (-5) stopni, przy czym chłodniej będzie na wschodzie, a cieplej na zachodzie. Tylko poniedziałek jeszcze nieco łagodniejszy – z temperaturami maksymalnymi od (-8) do (-4) stopni, a na zachodzie i na Wybrzeżu od (-3) do (-1) stopnia.
  Nocami również pochmurno, a oprócz przelotnych opadów śniegu pojawiać się będą zamglenia i lokalne mgły, osadzające szadź. Temperatury będą spadać do (-14)-(-12) stopni na wschodzie i (-10)-(-7) na zachodzie oraz około (-5) nad samym morzem. Trzeba pamiętać, że w przypadku wystąpienia lokalnych rozpogodzeń, temperatury mogą być znacznie niższe!

  Jak widać, zima nie zamierza odpuszczać. Czy dotrzyma do Świąt? Poszukujących odpowiedzi na to pytanie zachęcamy do odwiedzania naszej strony i częstego zaglądania na profi Meteogroup na Facebooku! :-)

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.