Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Dominika Maciejewicz - zdjęcie tytułowe

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Dominika Maciejewicz - zdjęcie tytułowe

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Joasia

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Joasia

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Paweł Nycz

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Paweł Nycz

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ewa Piotrowska

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ewa Piotrowska

 • Prognoza pogody na tydzień 11.08-17.08.2012
  10.08.2012 15:22

  Nadchodzący weekend dla niektórych będzie pogodny, za to na pewno dla nikogo nie będzie gorący. A to za sprawą oddziaływania dwóch układów barycznych: na północy wyżu przemieszczającego się nad Skandynawię a na południu niżu znad Bałkanów. W dalszym ciągu napływać będzie do nas chłodniejsze powietrze z północy i północnego wschodu, więc należy się także przygotować na mniej upalne temperatury.

  • Reklama  W sobotę rozbudowujący się wyż znad Skandynawii będzie przepychał na południe dość sporą strefę zachmurzenie i opadów. Początkowo pogodnie i bez opadów będzie tylko na północnym zachodzie, ale wieczorem padać będzie już tylko na południu, południowym wschodzie i lokalnie w centrum. Na pozostałym zaś obszarze zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego i małego. Niedziela nie przyniesie odmiany dla mieszkańców południa i południowego wschodu – tam w dalszym ciągu należy się spodziewać zachmurzenie dużego i całkowitego z opadami deszczu, a w górach nawet burz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane i małe, jedynie na wschodzie lokalnie duże. Termometry pokażą maksymalnie w sobotę 17-19 stopni (tylko na zachodzie lokalnie 20) a w niedzielę 18-20 stopni.

  Początek tygodnia nie przyniesie znaczącej odmiany dla całego kraju. W poniedziałek i środę na zachodzie będzie oddziaływał wyż, natomiast wschód będzie pod wpływem niżu z centrum nad Europą Wschodnią. W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju będzie dość pogodnie z zachmurzeniem małym i umiarkowany, jedynie na wschodzie i lokalnie w centrum zachmurzenie będzie duże z opadami przelotnymi deszczu. Temperatura maksymalna w poniedziałek sięgnie 19-22 stopni na przeważającym obszarze, jedynie na południowym wschodzie będzie nieco chłodniej, bo tylko 16-18 stopni. Podobnie będzie we wtorek, jednakże opady będą występowały na wschodzie, północnym wschodzie i lokalnie w centrum, a na pozostałym obszarze będziemy mieli zachmurzenie małe i umiarkowane. We wtorek termometry wskażą 17-18 stopni na wschodzie i 19-22 stopnie na pozostałym obszarze.

  W środę niż znad Białorusi zacznie się odsuwać na wschód. Na przeważającym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane i małe, jedynie do południa na wschodzie i lokalnie w centrum zachmurzenie będzie duże ze słabymi opadami deszczu. Będzie także nieco cieplej, temperatura maksymalna wyniesie od 20-21 stopni na wschodzie do 22-24 na pozostałym obszarze.

  W końcówce tygodnia będziemy zdecydowanie pod wpływem wyżu, jednakże od zachodu będzie się zbliżał niż znad Anglii. W piątek jak i w czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane, okresowo duże, jednakże na zachodzie nie będzie można wykluczyć słabych opadów przelotnych, którym w piątek mogą towarzyszyć burze. Będzie także zdecydowanie cieplej. Temperatura maksymalna w czwartek wyniesie od 21-23 stopni na wschodzie i północy do 24-26 stopni na pozostałym obszarze. W piątek zaś termometry wskażą 21-24 na przeważającym obszarze, jedynie na południu i południowym zachodzie temperatura może lokalnie sięgnąć 25-26 stopni.

  Podsumowując, pogoda na nadchodzący tydzień nie zapowiada się tragicznie. Pomijając deszczową sobotę, w ciągu tygodnia mieszkańcy zachodnich i centralnych rejonów kraju będą się mogli cieszyć dość pogodnymi i ciepłymi, chociaż nie upalnymi dniami.

  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.