Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Piękne chmury po zachodzie słońca

  Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Ryszarda Szymańska

 • Prognoza pogody na tydzień 11.07-17.07.2015
  10.07.2015 11:38

  Po słonecznym i upalnym tygodniu jego koniec upłynął pod znakiem burz, nawałnic, porywistego wiatru i znacznego obniżenia temperatury powietrza. W najbliższym tygodniu odpoczniemy od upałów, choć i w tym okresie termometry na południu i południowym zachodzie kraju wskazywać będą 26-28 stopni.

  • Reklama

  W sobotę zachmurzenie duże i całkowite w centralnej i wschodniej części kraju, na północnym wschodzie do godzin południowych mogą występować przelotne opady deszczu. Lepsze warunki atmosferyczne na zachodzie i południu kraju z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Prognozowana temperatura maksymalna wyniesie od 17-19 stopni na przeważającym obszarze kraju do 20-23 stopni na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Wiatr będzie słabł.

  W niedzielę początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane na przeważającym obszarze kraju, z wyjątkiem krańców wschodnich i północnych, gdzie zachmurzenie będzie duże. W ciągu dnia będzie następował wzrost zachmurzenia i po południu już w całym kraju zachmurzenie będzie duże. Od godzin południowych na północnym zachodzie pojawią się przelotne opady deszczu, które będą się przemieszczać w głąb kraju. Prognozowana temperatura maksymalna wynosi od 22-24 stopni na wschodzie i północy do 25-27 stopni na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Chłodniej będzie jedynie nad samym morzem 19-21 stopni.

  W poniedziałek nad Polską będzie wędrował front okluzji. W związku z przemieszczaniem się frontu atmosferycznego zachmurzenie będzie duże, okresami całkowite z przelotnymi opadami deszczu, które wystąpią niemal w całym kraju, z wyjątkiem południowo zachodniej części kraju. Przemieszczanie się frontu okluzji nad Polską objawi się także w temperaturze maksymalnej, która wyniesie od 20 do 22 stopni na przeważającym obszarze kraju, na północy i w Tatrach termometry pokażą jedynie od 17 do 19 stopni,

  We wtorek w całym kraju zachmurzenie będzie duże, miejscami całkowite. Przelotne opady deszczu będą występować na zachodzie, na południu i na wschodzie kraju. Po południu przelotne opady deszczu występować będą we wschodniej części kraju, a w centrum zacznie się przejaśniać. Temperatury maksymalne wynosić będą od 17-19 stopni na Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz Tatrach i Beskidach, do 20-22 stopni na pozostałym obszarze.

  W środę zachmurzenie duże w całym kraju, lokalnie na zachodzie mogą wystąpić przelotne opady deszczu. W godzinach wieczornych zanik opadów i przejaśnienia w całym kraju. Temperatury od 19-20 stopni na Pomorzu do 20-23 stopni na pozostałym obszarze, na południowym zachodzie od 23 do 25 stopni.

  W czwartek i w piątek w północnej i wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu, na pozostałym obszarze kraju mniej chmur – zachmurzenie małe do umiarkowanego, bez opadów. W piątek bez opadów, a zachmurzenie duże tylko na krańcach północnych. W czwartek i w piątek prognozowana temperatura maksymalna wyniesie od 20-23 stopni w północnej części kraju, jedynie na wybrzeżu 18-20, do 24-27 stopni na pozostałym obszarze, lokalnie na południowym zachodzie kraju termometry mogą wskazać 28 stopni.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.