Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Mgła przyziemna

  Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Barbara Kucharz.

 • Prognoza pogody na tydzień 11.06 - 17.06.2011
  10.06.2011 14:02

  Po niespokojnym i upalnym tygodniu, nadchodzi nieco spokoju w atmosferze.

  • Reklama

  W sobotę wschodnia część Polski nadal pozostawać będzie w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia łączącej niże znad Skandynawii i Ukrainy. Zachodnie i centralne dzielnice kraju znajdować się będą pod wpływem wyżu znad Europy zachodniej. Na wschodzie nadal duże zachmurzenie z opadami deszczu przelotnego, ale już w centrum i na zachodzie zachmurzenie umiarkowane, lokalnie nawet małe i bez opadów. Będzie niezbyt ciepło, temperatura maksymalna na północy, wschodzie i południu wyniesie 17-19 stopni. Na pozostałym obszarze wyniesie 20-23 stopni.

  Niedziela w dalszym ciągu na wschodzie będzie pochmurna, lokalnie również deszczowa. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i bez opadów. Temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie 20-22 stopnie, nieco chłodniej na Wybrzeżu oraz Warmii i Mazurach, gdzie będzie 18-19 stopni.

  Kolejny dzień przyniesie poprawę pogody również na wschodzie. Cały kraj znajdować się będzie pod wpływem pogodnego wyżu, który odsunie opady z dzielnic wschodnich poza granicę naszego kraju.  Po południu niestety przybywać będzie chmur na zachodzie kraju. Temperatury umiarkowane, przeważnie 21-23 stopnie, nieco chłodniej jedynie na Wybrzeżu gdzie będzie nieznacznie poniżej 20 stopni.

  We wtorek zachodnie dzielnice kraju dostaną się pod wpływ układu niskiego ciśnienia z centrum nad Skandynawią  i tutaj będziemy mieli duże zachmurzenie z opadami przelotnymi deszczu, lokalnie możliwe również burze. W centrum i na wschodzie nadal dość pogodnie z umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatury podobne do poniedziałkowych, przeważnie 21-23 stopnie, i 18-19 stopni na  Wybrzeżu.

  W środę Polska znów dostanie się pod wpływ wyżu, który poprawi nam pogodę nad większością kraju. Niewielkie opady przelotne mogą pojawić się w obszarach podgórskich. Temperatura maksymalna 22-24 stopni i 19-20 stopni w obszarach nadmorskich.

  Czwartek początkowo pogodny na całym obszarze kraju, jednak po południu od zachodu na pogodę zacznie wpływać zatoka niskiego ciśnienia związana z niżem znad Morza Północnego. Na zachodzie niebo zachmurzy się, pojawią się opady przelotne deszczu oraz lokalne burze. Pod wieczór strefa gorszej pogody dotrze do centrum kraju. Napłynie cieplejsze powietrze i zrobi się cieplej, temperatura maksymalna wynosić będzie od 22-24 stopni na północy do 25-27 stopni na południu.

  Piątek będzie kolejnym dniem w którym pozostawać będziemy pod wpływem niżu. Związane z tym będzie dosyć duże zachmurzenie w całym kraju oraz liczne opady przelotne deszczu, zwłaszcza na północy, w centrum i na wschodzie. Termometry wskażą 22-25 stopni.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.