Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Gabriela Suska.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Gabriela Suska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Krystyna S.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Krystyna S.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

 • Prognoza pogody na tydzień 11.05-17.05.2013
  10.05.2013 11:50

  W weekend postępować będzie zmiana pogody zapoczątkowana w czwartek i piątek – w dalszym ciągu będziemy mieli do czynienia z powolnym przemieszczaniem się z zachodu na wschód chłodnego frontu atmosferycznego, za którym nastąpi dość znaczny spadek temperatury powietrza.

  Sobota w prawie całym kraju pochmurna. Pogodne pozostanie tylko Podkarpacie i Lubelszczyzna, a rano częściowo także Podlasie. Strefa opadów deszczu, obejmująca początkowo regiony od Dolnego Śląska, Opolszczyzny i Górnego Śląska po Żuławy, Warmię i Mazury będzie bardzo powoli przesuwać się na wschód. Po południu z przodu tej strefy – w pasie od Małopolski po Podlasie prawdopodobne jest występowanie lokalnych burz. Dzielnice północno-zachodnie w ciągu dnia z zachmurzeniem dużym z przejaśnieniami i raczej bez opadów. Do wieczora pogodnie będzie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. I tam też najcieplej – maksymalnie 24-28 stopni. W pasie od Małopolski po Podlasie od 18 do 23 stopni, poza tym przeważnie 14-18 stopni, a najchłodniej na Warmii i nad Zatoką Gdańską – od 12 do 14 stopni.

  W niedzielę dalszy ciąg pochmurnej i deszczowej pogody, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju. Najmniej deszczu na wschodzie, choć tam możliwe są lokalne burze. Na wschodzie Lubelszczyzny najwięcej słońca – zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju duże do całkowitego z przejaśnieniami na Ziemi Lubuskiej i Nizinie Szczecińskiej. Lubelszczyzna nadal najcieplejsza – maksymalnie 22-25 stopni. Poza tym na wschodzie 19-23 stopnie, a na pozostałym obszarze kraju od 13 do 18 stopni.

  W nocy zasadnicza strefa opadów przemieści się nad dzielnice wschodnie, i tam poniedziałek rozpocznie się chmurami i deszczem. Na zachodzie więcej przejaśnień, wieczorem pojawią się rozpogodzenia. Do końca dnia na wschodzie i południu występować będą miejscami słabe, zanikające stopniowo opady deszczu. W poniedziałek już w całej Polsce chłodniej – maksymalnie od 13 do 18 stopni.

  We wtorek pogoda zacznie się poprawiać. Miejscami jeszcze sporo chmur i przelotnie może popadać, zwłaszcza w dzielnicach północnych, jednak pod wieczór już prawie wszędzie się wypogodzi. Temperatury dojdą do 17-20 stopni, tylko nad morzem do 14-17 stopni.

  Kolejne dni przeważnie pogodne – na ogół występować będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, a duże z przelotnym deszczem jedynie lokalnie i najprawdopodobniej dopiero w piątek. Będzie coraz cieplej: w środę do 19-24 stopni, w czwartek i piątek do 23-27 stopni.

  Tegoroczni zimni ogrodnicy przyniosą ochłodzenie, choć tym razem obędzie się bez nocnych przymrozków. Zmiana pogody i deszcz będzie pożądana, gdyż w wiele miejsc kraju, zwłaszcza na wschodzie, zaczyna odczuwać niedobór opadów, a w lasach pojawiło się zagrożenie pożarowe.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.