Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1)Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Teresa Żak

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Teresa Żak

 • Prognoza pogody na tydzień 11.03-17.03.2017
  09.03.2017 20:18

  W nadchodzącym tygodniu raczej pochmurno, ale z małą ilością deszczu i umiarkowanymi temperaturami. Od wtorku stopniowo coraz więcej słońca.

  • Reklama

  W sobotę Polska będzie się znajdować pomiędzy wyżem znad Niemiec, a niżem znad Morza Czarnego. Zachmurzenie całkowite do dużego. We wschodniej połowie kraju okresowo możliwe słabe opady deszczu. Pod koniec dnia na północnym zachodzie przejaśnienia. Temperatury maksymalne wyniosą od 3-4 stopni na północy do 7-8 stopni na zachodzie.

  W niedzielę centrum układu niżowego przemieszczać się będzie nad Turcję. Zachmurzenie od całkowitego na wschodzie, do dużego w centrum i na zachodzie. We wschodniej połowie kraju nadal miejscami możliwe słabe opady deszczu. Pod koniec dnia w pasie zachodnim przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie od 4-5 stopni na północy i wschodzie 9-10 stopni na zachodzie.

  W poniedziałek sytuacja synoptyczna nad Polską bez zmian. Nadal najwięcej chmur na wschodzie, a na zachodzie kraju zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie od 5-6 stopni na północy, wschodzie i południu do 9-10 stopni na zachodzie.

  We wtorek od zachodu  wpływ klina wyżu Azorskiego. Zachmurzenie przeważnie duże, w pasie zachodnim z większymi rozpogodzeniami. Nieco więcej chmur na południowym wschodzie, ale i tu bez opadów. Temperatury maksymalne wynosić będą od 7-8 stopni na północnym wschodzie do 11-12 stopni na zachodzie.

  W kolejnych dniach wpływ wyżu, którego centrum przemieszczać się będzie znad Niemiec na Litwę. Pogodnie lub dość pogodnie, raczej bez opadów. Temperatury w dzień od 8-10 stopni na północy do 12-14 stopni na południowym zachodzie.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.