Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Rafał Choma

  Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Rafał Choma

  Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Krystyna Lipińska

  Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Krystyna Lipińska

  Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Krystyna Lipińska

  Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Krystyna Lipińska

  Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Rafał Choma

 • Prognoza pogody na tydzień 11.02-17.02.2012
  10.02.2012 00:35

  W nadchodzącym tygodniu pogoda raczej pochmurna, z okresowymi opadami śniegu, ale już nie tak mroźna.

  • Reklama

  W sobotę Polska znajdować się będzie pod wpływem wyżu. Na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, jedynie na Pomorzu i Lubelszczyźnie raczej pochmurnie. Dosyć duże zróżnicowanie temperatur, od (-15)-(-13)  stopni na południowym wschodzie  do (-6)-(-4) stopni na północy.

  W kolejnym dniu Polska północna zacznie dostawać się pod wpływ niżu znad Skandynawii, który przyniesie duże i całkowite zachmurzenie oraz opady śniegu najpierw na północy a pod wieczór również w centrum. Na południu przez cały dzień  będzie pogodnie i słonecznie, chociaż niezbyt ciepło. Temperatura maksymalna wynosić będzie od (-13)-(-10) stopni w Małopolsce i na Podkarpaciu do (-3)-0 stopni na Wybrzeżu.

  Poniedziałek w całym kraju będzie pochmurny, lokalnie występować będą słabe opady śniegu. Zrobi się nieco cieplej, ale nadal najchłodniej będzie w Małopolsce i na Podkarpaciu gdzie termometry wskazywać będą około (-6)-(-5) stopni. Najcieplej będzie na Pomorzu gdzie temperatura maksymalna wynosić będzie od (-1) do 1 stopnia. 

  We wtorek nadal duże i całkowite zachmurzenie z lokalnymi opadami przelotnymi śniegu, zwłaszcza na zachodzie. Temperatura maksymalna wynosić będzie od (-5)-(-3) stopni na wschodzie do 1-2 stopni na zachodzie.

  Kolejny dzień niestety nie przyniesie nam poprawy pogody. Nadal będzie pochmurno, z dużym i całkowitym zachmurzeniem, w wielu miejscach występować będą słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyrównana, przeważnie będzie (-3)-(-1) stopień, jedynie na Podlasiu chłodniej- tutaj termometry wskazywać będą (-6)-(-4) stopnie.

  W czwartek nadal zachmurzenie przeważnie duże, ale w wielu miejscach, zwłaszcza w centrum i na północy, pojawiać się  będą przejaśnienia. Na wschodzie możliwe jeszcze słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od (-8)-(-6) stopni na północnym wschodzie do (-3)-(-2) stopni na zachodzie.

  Piątek również zapowiada się raczej pochmurnie, zwłaszcza na północy i zachodzie, na pozostałym obszarze możemy oczekiwać przejaśnień. Dosyć pogodnie, z małym i umiarkowanym zachmurzeniem będzie w Małopolsce. Temperatury maksymalne przeważnie (-3)-(-2) stopnie, nieco chłodniej na wschodzie, gdzie termometry wskazywać będą (-6)-(-5) stopni.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.