Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Pochmurno z przejaśneiniami

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  Między niżem a wyżem

  2) ECMWF prognoza rozkładu ciśnienia na poziomie morza

  Ocieplenie

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  Dosypie śniegu

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Marcin Leszczuk

 • Prognoza pogody na tydzień 11.01.2019-18.01.2019
  03.01.2019 14:55

  Prognoza pogody na tydzień 11.01.2019-18.01.2019

  • Reklama

  W najbliższych dniach o decydujący wpływ na pogodę w naszej części Europy będzie walczył niż znad Rosji z wyżem znad Atlantyku. Zależnie od ich wzajemnego położenia, do Polski będzie napływało chłodne powietrze pochodzenia arktycznego lub cieplejsze polarne morskie.

  W piątek będziemy mieli do czynienia z pierwszą taką zmianą. Po mroźnej nocy z północnego zachodu zacznie napływać ciepłe i wilgotne powietrze, niosąc opady śniegu, na zachodzie i północnym zachodzie szybko przechodzącego w deszcz ze śniegiem i deszcz, przejściowo mogą występować opady marznące. Do centrum i na wschód opady dotrą w postaci śniegu, na południowym wschodzie dopada go jeszcze w nocy 3-6 cm. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od (-8)-(-7) stopni na południowym wschodzie do 5-6 na północnym zachodzie.

  Sobota powita dość pogodnym porankiem mieszkańców dzielnic północnych, w dzień jednak chmur przybędzie. Poza tym weekend wszędzie upłynie pod znakiem pochmurnej pogody. Od popołudnia w sobotę do niedzieli na zachodzie często będą się pojawiały opady deszczu, w nocy z soboty na niedzielę i w niedzielę strefa opadów mieszanych obejmie także pas dzielnic centralnych, w niedzielę dotrze również na wschód. W centrum będzie przeważał deszcz, okresami deszcz ze śniegiem, na wschodzie deszcz ze śniegiem i śnieg. Będzie stosunkowo ciepło, z temperaturą dodatnią w dzień, na zachodzie do 6 stopni, na wschodzie w nocy z soboty na niedzielę niewielki mróz, kolejnej nocy tempera  pozostanie na plusie.  Niedziela będzie wietrzna.

  Dość silny wiatr utrzyma się także w poniedziałek, a wraz z nim przyjdzie ochłodzenie, w poniedziałek w ciągu dnia opady deszczu będą przechodziły w opady śniegu. Opady będą miały przeważnie charakter przelotny i jest szansa na przejaśnienia – w poniedziałek na zachodzie, we wtorek, kiedy opadów będzie znacznie mniej, w całym kraju.

  W  noc z wtorku na środę na wschodzie i w centrum lekki mróz, ale od zachodu – niespodzianka? – przyjdzie ocieplenie.

  Środa będzie deszczowa w całym kraju, tylko początkowo na wschodzie będzie padał śnieg, i znów mocniej powieje.  

  W czwartek i piątek pochmurno, ale z przejaśnieniami, opady, jeśli wystąpią, to sporadycznie, mieszane, znów stopniowo z przewagą śniegu. W nocy niewielki mróz, w dzień kilaka stopni powyżej zera.  

  Autor: Agnieszka Głowacka

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.