Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Piękny zachód Słońca. by:Ryszard Kostempski

 • Prognoza pogody na tydzień 10-16.10.2009
  09.10.2009 09:03

  W weekend Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Anglii, co całkowicie popsuje nam sobotę i niedzielę. Prawie w całej Polsce będzie pochmurno i deszczowo, jednakże najintensywniejszych opadów należy się spodziewać w sobotnią noc i w niedzielę. W sobotę temperatura będzie dość zrównoważona od 10 do 12 stopni, natomiast w niedzielę od 6 – 8 stopni na północnym wschodzie do 18 – 20 na południowym wschodzie. Wiatr nie będzie zbyt uciążliwy, przeważnie słaby z kierunków wschodnich.

  • Reklama

  Początek tygodnia także nie przyniesie zbytniej odmiany pogody. Niż psujący nam pogodę podczas weekendu, w poniedziałek przemieści się nad Estonię, pozostawiając u nas sporą część zachmurzenia i opadów. W poniedziałek pochmurno i opady w całej Polsce. Temperatura maksymalna od 8 do 11 stopni.

  We wtorek pogoda zacznie się powoli zmieniać. Strefa opadów będzie odchodzić w kierunku wschodnim, a Polska zacznie wchodzić pod wpływ wyżu rozbudowującego się nad Anglią. Temperatura maksymalna od 5-7 stopni na wschodzie i w centrum do 9-11 stopni na zachodzie.

  Pomimo rozbudowującego się układu wyżowego, środa, szczególnie w północnej i wschodniej Polsce nie okaże się zbyt pogodna. Na wschodzie można spodziewać się opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4-6 stopni na wschodzie do 8-10 na zachodzie. Jednakże w nocy na wschodzie temperatury osiągną nawet 0 stopni.

  Czwartek okaże się trochę pogodniejszy, ale za to chłodny. Na zachodzie co prawda termometry wskażą 10-12 stopni, natomiast na wschodzie jedynie 3-4 stopnie. W nocy temperatury w centrum osiągną 0 stopni, a na wschodzie (-2)-(-1) stopni.

  W piątek ponownie pochmurno ze sporadycznymi opadami deszczu przelotnego, oraz opadami deszczu ze śniegiem i śniegu w górach. W ciągu dnia temperatura prawie w całej Polsce sięgnie 8-10 stopni, jedynie na południu nie przekroczy 5-7 stopni. W nocy natomiast temperatura w górach i przedgórzu spadnie do 1-2 stopni, miejscami do 0 stopni, a na pozostałym obszarze utrzyma się w granicach 3-5 stopni.

  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.