Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela.

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  3. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  4. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  5. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 10-16.06.2017
  09.06.2017 14:32

  Według najświeższych prognoz nadchodzące dni przyniosą i słońce i opady i burze, ale wszystko w raczej umiarkowanym wydaniu i z temperami około 21-26 stopni.

   

  • Reklama

  W sobotę z zachodu na wschód kraju będzie przemieszczał się chłodny front atmosferyczny z opadami przelotnymi deszczu, miejscami burzami. Rano pogodnie we wschodniej połowie kraju, opady na zachodzie, w ciągu dnia stopniowo strefa ta będzie przemieszczać się na wschód, a od zachodu zacznie się przejaśniać. Wieczorem pogodnie w Polsce zachodniej, wschodnia połowa kraju z przelotnym deszczem i burzami. Najwięcej opadów na południu. Temperatury maksymalne od 17-20 stopni w pasie od Wybrzeża po Opolszczyznę i Śląsk, przez 21-22 stopnie na zachodzie, do 23-26 na wschodzie.

  Niedziela z nieco większym zachmurzeniem (dużym) jedynie w południowo-wschodniej części kraju. Z samego rana możliwe w tych rejonach lokalne zanikające opady deszczu. Poza tym pogodnie, a pod wieczór zachmurzenie małe lub umiarkowane w całej Polsce. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 do 26 stopni. Nieco chłodniej nad Zatoką Gdańską – 19-21 stopni.

  W poniedziałek ładniejsza pogoda (zachmurzenie małe i umiarkowane) w południowej części kraju. W pasie północnym, a miejscami także w centralnym zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami opady deszczu, możliwe lokalne burze. Powieje nieco silniejszy wiatr, a temperatury maksymalne wyniosą od 19-23 stopni na północy do 25-28 na południu.

  Wtorek i środa w całym kraju chłodniejsze (od 17-19 stopni na północy, do 21-23 na południu), bardziej pochmurne i wietrzne, szczególnie na północy. Tam możliwe też miejscami przelotne opady deszczu.

  W czwartek więcej przejaśnień, zachmurzenie umiarkowane do dużego, miejscami możliwe przelotne opady deszczu. Nieco ciepłej – od 19-21 stopni na krańcach północnych, do 24-25 na zachodzie. Poza tym 22-24 stopnie.

  Piątek natomiast w całym kraju może przynieść więcej opadów w akompaniamencie burz. Nadal umiarkowane ciepło, na ogół 20-23 stopnie.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.