Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów - zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 10-16.02.2018
  09.02.2018 00:13

  Po bardzo ciepłym styczniu luty póki co bardziej przystaje do kalendarza – mamy trochę śniegu (gdzieniegdzie), a nocami chwyta spory mróz. W nadchodzącym tygodniu nieco się ociepli, choć po zachodzie słońca temperatury nadal będą spadać poniżej 0 stopni. Opadów raczej niewiele.

   

  • Reklama

  Sobotni poranek przyniesie w całym kraju liczne zamglenia i lokalne mgły, które będą osadzać szadź. Po ich ustąpieniu w pasie od Wybrzeża po Dolny Śląsk i Opolszczyznę miejscami pokaże się słońce – tam zachmurzenie umiarkowane lub duże z przejaśnieniami. Poza tym, tj. na krańcach zachodnich oraz w całym pasie wschodnim – pochmurno. Padać jednak nie powinno. Do końca dnia podobny typ pogody, przy czym pas przejaśnień przesunie się bardziej do centrum. Temperatury maksymalne wyniosą od (-3)-(-0) stopni na wschodzie oraz na Pomorzu i Warmii, do 1-3 stopni na przeważającym obszarze i do 4-5 stopni na południowym zachodzie. Noc mroźna i mglista, najchłodniejsza w miejscach rozpogodzeń – do (-8)-(-7) stopni, a lokalnie nawet (-10)-(-9) stopni.

  Niedziela również rozpocznie się mgłami – tych najwięcej będzie na wschodzie, południu i w centrum. W ciągu dnia przeważnie zachmurzenie duże z przejaśnieniami i większymi przejaśnieniami. Więcej chmur na krańcach wschodnich oraz na północnym zachodzie i krańcach zachodnich. Pod wieczór na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim pojawią się opady deszczu ze śniegiem, które w nocy, przechodząc w śnieg obejmą także pozostałe dzielnice zachodnie i pojawią się miejscami w centrum. Temperatury maksymalne w dzień od (-1)-1 stopnia na krańcach wschodnich, do 4-6, lokalnie 7 stopni na zachodzie. Noc z mrozem w całym kraju, choć na zachodzie temperatury spadną tylko nieznacznie poniżej 0 stopni.

  Poniedziałek raczej pochmurny i z przelotnymi opadami śniegu i śniegu z deszczem na północnym zachodzie, zachodzie i miejscami w centrum. Temperatury maksymalne od 1-2 stopni na wschodzie i północnym wschodzie, do 3-5 na pozostałym obszarze. W nocy opady powinny zaniknąć i pojawią się przejaśnienia, a także mgły. Temperatury spadną na ogół do (-5)-(-3) stopni.

  We wtorek i w środę zachmurzenie duże z przejaśnieniami, na wschodzie do całkowitego. Więcej słońca na krańcach zachodnich – tam zachmurzenie umiarkowane. Temperatury maksymalne na ogół od 3 do 5 stopni, chłodniej na wschodzie – od 0 do 2 stopni. Noce mroźne i mgliste, w nocy ze środy na czwartek na wschodzie może pojawić się śnieg.

  W kolejnych dniach przeważnie zachmurzenie duże z przejaśnieniami i miejscami możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a w dzień na zachodzie także deszczu. Temperatury maksymalne od 1-3 stopni na wschodzie do 5-6, lokalnie 7 na zachodzie. Noce z lekkim mrozem.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.