Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć przysłanych przez internautów, autor Sławomir Urbaniak

  (1) Z galerii zdjęć przysłanych przez internautów, autor Sławomir Urbaniak

  (2) Z galerii zdjęć przysłanych przez internautów, autor Sławomir Urbaniak

  (2) Z galerii zdjęć przysłanych przez internautów, autor Sławomir Urbaniak

  (3) Z galerii zdjęć przysłanych przez internautów, autor Robert Rząsa

  (3) Z galerii zdjęć przysłanych przez internautów, autor Robert Rząsa

  (4) Z galerii zdjęć przysłanych przez internautów, autor Jerzy Wierzchnicki

  (4) Z galerii zdjęć przysłanych przez internautów, autor Jerzy Wierzchnicki

 • Prognoza pogody na tydzień 10-16.01.2015
  08.01.2015 21:46

  Ciąg dalszy dynamicznej, wietrznej, pochmurnej oraz deszczowej aury nad Polską. Miejscami, głównie na wschodzie i w górach z opadami śniegu.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce kształtować będzie głęboki układ niżowy z centrum nad Morzem Norweskim z systemem frontów atmosferycznych. Zachmurzenie duże do całkowitego z opadami deszczu i przelotnymi opadami deszczu, a na północnym wschodzie oraz w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu w godzinach rannych i wieczorem. Silny i porywisty wiatr. Początkowo na zachodzie, a pod wieczór na całym obszarze kraju. Po południu i wieczorem prędkość wiatru w porywach osiągać będzie 70-90 km/h, a w górach i na Wybrzeżu do 100-130 km/h. Bardzo ciepło. Temperatura maksymalna wyniesie od 4-7 stopni na Podlasiu, poprzez 10-11 stopni w centrum, do 12-13 stopni na zachodzie i południowym zachodzie.

  W niedzielę niż znad Morza Norweskiego przemieści się nad Zatokę Fińską i Polska znajdzie w tylnej części tego układu barycznego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. W pasie północnym występować będą przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a w górach deszczu. Wiatr nieznacznie osłabnie, najsilniejszy i porywisty na północy kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 do 5 stopni, jedynie na Suwalszczyźnie chłodniej do 1-2 stopni.

  W poniedziałek Polska będzie pod wpływem kolejnego niżu znad Skandynawii z systemem frontów atmosferycznych. Pochmurno z opadami śniegu w pasie wschodnim, przechodzącymi w opady mieszane w centrum oraz opady deszczu na zachodzie. Temperatura maksymalna od 3-4 stopni na północnym wschodzie do 6-7 stopni na całym zachodzie.

  W kolejnych dniach przeważnie pochmurno, okresowo z opadami deszczu, w nocy śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatury maksymalne wynoszą od 3-6 stopni na północnym wschodzie, do 8-10 stopni na zachodzie.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.