Wiadomości pogodowe

Reklama
 • W grudniu jeszcze jesień. Zdjęcia naszych internautów.

  W grudniu jeszcze jesień. Zdjęcia naszych internautów.

  Czasami przymrozek. Zdjęcia naszych internautów.

  Czasami przymrozek. Zdjęcia naszych internautów.

  Czasami słońce. Zdjęcia naszych internautów.

  Czasami słońce. Zdjęcia naszych internautów.

  Śniegu nie widać na horyzoncie. Zdjęcia naszych internautów.

  Śniegu nie widać na horyzoncie. Zdjęcia naszych internautów.

 • Prognoza pogody na tydzień 10.12 - 16.12.2011.
  08.12.2011 21:24

  Nadchodzący tydzień Polska będzie w zasięgu niżów, które przemieszczać się będą na Skandynawią. Do kraju z zachodu napływać będzie wilgotne powietrze polarne morskie. W takich  uwarunkowaniach nadchodzące dni będą pochmurne z opadami deszczu w ciągu dnia i słabymi lokalnymi opadami deszczu ze śniegiem lub śniegu w nocy.

  • Reklama

  W weekend w północnej Polsce występować będzie zachmurzenie duże lub całkowite, a na południu małe lub umiarkowane. Na Wybrzeżu możliwe przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 2 – 4 stopni na wschodzie do 4 – 5 stopni na zachodzie. W nocy temperatura spadać będzie do (-3) – (-2) stopni na wschodzie i około 0 – 1 stopnia na zachodzie kraju.

  W poniedziałek i wtorek nad Polską przemieszczać się będzie strefa okludujących się frontów atmosferycznych. W całym kraju zachmurzenie będzie duże lub całkowite i niemal wszędzie występować będą słabe opady deszczu lub mżawki, a na Warmii i Podlasiu wystąpią opady marznące. Będzie nieco cieplej. W dzień termometry wskażą od 3 – 5 stopni na wschodzie do 5 – 8 stopni na zachodzie, a we wtorek na zachodzie termometry wskażą nawet do 10 stopni. W nocy temperatura minimalna wyniesie od 1 – 3 stopni na wschodzie do 4 – 5 stopni, a we wtorek nawet 6 – 7 stopni na zachodzie.

  We środę nieco lepsza pogoda. Zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże z większymi przejaśnieniami i nie będzie padać. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 – 8 stopni na wschodzie do 8 – 10 stopni na zachodzie. W nocy temperatura minimalna wyniesie od 2- 3 stopni na wschodzie do 3 – 4 stopni na zachodzie.

  Po koniec tygodnia w czwartek i piątek należy liczyć się z zachmurzeniem dużym lub całkowitym w całym kraju. W te dni występować będą opady deszczu lub mżawki, a w górach także i śniegu. Termometry w dzień wskażą od 5 – 6 stopni na wschodzie do 6 – 7 stopni na zachodzie. W nocy termometry spadną do 1 – 2 stopni na wschodzie do  3 – 4 stopni na zachodzie.

  Nadchodzący tydzień jak widać z powyższej prognozy nie przyniesie tak wyczekiwanego śniegu, a Boże Narodzenie tuż, tuż…

  Może za tydzień?

  Autor: KM

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.