Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia tytułowa. Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sebastian Kuczynski

  1) Fotografia tytułowa. Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sebastian Kuczynski

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sebastian Kuczynski

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sebastian Kuczynski

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Aleksandra Gasinska

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Aleksandra Gasinska

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sebastian Kuczynski

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sebastian Kuczynski

 • Prognoza pogody na tydzień 10.10-16.10.2015
  09.10.2015 14:19

  Najbliższy tydzień przyniesie nam pierwsze oznaki zimy. W weekend będzie pogodnie ale będziemy mieć również poranki z kilkustopniowym mrozem. Początek tygodnia przyniesie w południowej i południowo-wschodniej części kraju opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

  W sobotę
  Polska znajdować się będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Skandynawią sprowadzającym do kraju zimne, arktyczne powietrze z północy. Na przeważającym obszarze kraju będzie bezchmurnie lub będzie małe zachmurzenie. Więcej chmur występować będzie w południowej części Małopolski oraz Podkarpacia oraz na północnym wschodzie i północy, od Pomorza po Suwalszczyznę i Podlasie. W górach możliwe są słabe opady deszczu, a wyżej również śniegu. Temperatura maksymalna od 5-6 stopni na północnym wschodzie, przez 8-9 w centrum, do 10-11 na południu i zachodzie.

  W niedzielę
  na zachodzie nadal będzie pogodnie z małym zachmurzeniem. We wschodniej części kraju będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Wieczorem na południu i południowym wschodzie zachmurzenie będzie zwiększać się do całkowitego i pojawią się opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W nocy opady obejmą swym zasięgiem województwa śląskie, małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Temperatura maksymalna od 6-7 stopni na północnym wschodzie i wschodzie do 8-9 na zachodzie. Na obszarach podgórskich od 2 do 3 stopni.

  • Reklama

  W poniedziałek na południu nadal będzie pochmurno z dużym i całkowitym zachmurzeniem oraz opadami deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Na pozostałym obszarze od zachmurzenia małego  na zachodzie i północnym zachodzie do dużego na wschodzie. Temperatura maksymalna od 1-3 stopni na krańcach południowych do 8-9 stopni na zachodzie i północy.

  Wtorek będzie raczej pochmurny. Na południu z dużym i całkowitym zachmurzeniem, na pozostałym obszarze będzie zachmurzenie duże do umiarkowanego. Lokalnie, zwłaszcza na południu i południowym zachodzie, występować będą słabe opady deszczu lub mżawki. Na termometrach zobaczymy od 4-6  stopni na południu do 7-8 stopni na pozostałym obszarze.

  W środę na przeważającym obszarze będzie zachmurzenie umiarkowane, jedynie na południu jeszcze duże, ale już bez opadów. Temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie 7-8 stopni, jedynie na południu 4-6 stopni.

  Czwartek przeważnie pogodny z umiarkowanym zachmurzeniem, jedynie na południu zachmurzenie duże z lokalnymi opadami deszczu lub mżawki.  Na termometrach przeważnie 7-8 stopni, jedynie na południu 4-6 stopni.

  Piątek pochmurny z dużym zachmurzeniem. Na wschodzie i południu należy również spodziewać się opadów deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna przeważnie 8-9 stopni, chłodniej na południu 6-7 stopni. Jedynie nad samym morzem lokalnie do 10 stopni.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.