Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1): Prognoza ensemble: temperatura dla Warszawy. Prognoza z 09.09.2011 00 UTC.

  (2): Zdjęcie tytułowe. Źródło: http://www.sxc.hu.

  (3): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Aleksandra Lewartowska.

  (4): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ewa Aleksandra Nowotyńska.

  (5): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

 • Prognoza pogody na tydzień 10.09-16.09.2011
  09.09.2011 14:47

  Nie ma wątpliwości, że lato się już skończyło, jednak i na początku jesieni pogoda może przypominać tę z lipca czy sierpnia. A takiej właśnie aury spodziewamy się w kilku najbliższych dniach. Rzut oka na prognozy ensemble (1) z pewnością ucieszy wszystkich amatorów wysokich temperatur. Wyż, który ulokuje się w okolicach Morza Czarnego sprowadzi do Polski ciepłe powietrze z południowego zachodu i w niektórych regionach kraju termometry wskażą prawie 30°C. Powoli ochładzać zacznie się już jednak w poniedziałek, a w środę-czwartek temperatury znów spadną poniżej „dwudziestki”…
  Ale po kolei:


  W sobotę poprawa pogody; niedziela słoneczna i bardzo ciepła, w nocy burze

  Sobotni poranek słońcem przywita mieszkańców północno-wschodniej Polski i Pomorza Gdańskiego. W pozostałych regionach będzie raczej pochmurno, na południu niewykluczony lokalnie słaby deszcz lub mżawka. W ciągu dnia oczekujemy stopniowej poprawy pogody – po południu zacznie się przejaśniać, a pod wieczór wszędzie poza Wybrzeżem zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego lub małego. Temperatury maksymalne wyniosą od 18-19°C na północnym wschodzie do 22-24°C  na południowym zachodzie.
  Niedziela zapowiada się prawdziwie letnio. W ciągu dnia zachmurzenie małe lub umiarkowane, tylko okresami na wschodzie duże. Temperatury dojdą do 21-24°C na północnym wschodzie i krańcach wschodnich, 23-26°C  nad morzem i 25-28°C na przeważającym obszarze kraju. Na zachodzie i południowym zachodzie termometry wskażą miejscami 29°C. Pod wieczór na Pomorzu Zachodnim pojawią się chmury, z których popada i zagrzmi. W nocy burze wystąpią w całej zachodniej Polsce.
   
  Kolejne dni ze zmienną pogodą i coraz chłodniejsze

  W poniedziałek przez Polskę będzie przechodził front atmosferyczny, który podzieli kraj na cieplejszą część południowo-wschodnią (25-29°C) i chłodniejszą północno-zachodnią (21-24°C). Na froncie można spodziewać się przelotnych opadów i lokalnych burz, poza tym będzie raczej pogodnie. Pod wieczór opady zanikną i w całym kraju zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego i małego. Wtorek zapowiada się słonecznie, zwłaszcza na południu. Na północy zachmurzenie umiarkowane, lokalnie duże, a wieczorem na Pomorzu Zachodnim możliwy przelotny deszcz. Wciąż ciepło – od 21-24°C na północy i w centrum, do 25-27°C na południu. W następnych dniach, aż do piątku należy spodziewać się zmiennej pogody. Przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, choć dłuższych rozpogodzeń też nie zabraknie. W całym kraju mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a wysoko w górach także śniegu. Temperatury coraz niższe: w środę od 17-19°C na północy do 20-24°C na południu, a w kolejnych dniach już w całej Polsce 15-18°C. W środę i czwartek powieje dodatkowo silniejszy zachodni wiatr.

  Jak widać, pogoda zamierza wszystkim amatorom lata sprawić bardzo miłą niespodziankę. Skorzystajmy ze sprzyjającej aury, bo choć w dalszej części września nadarzą się jeszcze z pewnością słonecznie i ciepłe dni, o tak wysokie temperatury będzie już trudno.
  Zatem udanego weekendu!

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.