Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów - zdjęcie tytułowe. Autor: Maria P.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Piotr Abramczyk

 • Prognoza pogody na tydzień 10.03-16.03.2018
  08.03.2018 21:51

  Coraz cieplej, ale przeważnie pochmurno, okresowo z opadami deszczu.

  • Reklama

  W sobotę Polska będzie się znajdować pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z małoaktywnym frontem ciepłym w pasie wschodnim kraju, związanym z Niżem znad Irlandii. Zachmurzenie przeważnie całkowite do dużego. W pasie zachodnim miejscami ze słabymi  opadami deszczu lub mżawki. Początkowo na południowym wschodzie Polski większe przejaśnienia. Rano lokalnie mgły i silne zamglenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 2-4 stopni na Suwalszczyźnie i Mazurach, do 10-11 stopni na południu.

  W niedzielę pogodę w Polsce będzie kształtować ciepły wycinek niżu znad Zatoki Biskajskiej. Z południowego-zachodu napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie przeważnie duże z przejaśnieniami. Ciepło. Temperatura maksymalna wyniesie od 6-8 stopni na Podlasiu i Mazurach, do 14-16 stopni na zachodzie i południu.

  W poniedziałek Polska będzie w zasięgu kolejnej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym. W całym kraju pochmurno z opadami deszczu i przelotnym opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 9-10 stopni na północy i wschodzie, do 13-14 stopni w Małopolsce.

  We wtorek w dalszym ciągu pochmurno, miejscami możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatury maksymalne wynosić będą od 8-9 stopni na Suwalszczyźnie, do 13-14 stopni na południu.

  W kolejnych dniach przeważnie dość pogodnie i bez opadów, za sprawą klina wyżu znad południowej Europy. Dopiero w piątek więcej chmur i słabe opady deszczu. Temperatury w dzień od 6-7 stopni na Podlasiu do 12-14 stopni na zachodzie i południu.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.