Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Weekend będzie szary i mokry...

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autorka - Gabriela Suska

  potem na niebie będą przeważały chmury..

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autorka - Gabriela Suska

  ale od czasu do czasu przejaśni się....

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor - Rafał Choma

  i pod koniec tygodnia poczujemy naprawdę powiew wiosny..

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autorka - Krystyna Lipińska

  wiosna

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autorka - Ryszarda Szymańska

  wiosna

  (6) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autorka - Ryszarda Szymańska

 • Prognoza pogody na tydzień 10.03 - 16.03.2012r.
  08.03.2012 22:27

  Weekend pochmurny z opadami, w ciągu tygodnia zachmurzenie przeważnie duże ale bez opadów i coraz cieplej.

  • Reklama

  W sobotę nad Polską z północnego-zachodu na południowy wschód będzie przemieszczał się front atmosferyczny. Dlatego też w całym kraju zachmurzenie będzie całkowite z opadami deszczu, które początkowo występować będą na północy kraju a do wieczora obejma swym zasięgiem prawie cały kraju z wyjątkiem Podkarpacia. Temperatury maksymalne w sobotę wyniosą od 3-4 na północnym-wschodzie do 8-9 stopni na zachodzie i południowym-zachodzie kraju. W sobotę rano najchłodniej będzie na wschodzie, południowym- wschodzie i południu, gdzie temperatury minimalne wyniosą od (-3) do (-1) stopnia, a najcieplej na zachodzie i północnym-zachodzie, gdzie temperatury minimalne wyniosą do 3 do 5 stopni.

  W niedzielę Polska znajdzie się pod wpływem niżu, którego centrum znajdzie się nad Litwą i Białorusią. Nad wschodnią i południową Polską będzie znajdować się front atmosferyczny z nim związany. Za frontem atmosferycznym z północy i północnego-zachodu napływać zacznie nieco chłodniejsze powietrze. Początkowo w całym kraju będzie pochmurno, a we wschodniej połowie kraju oraz na południu dodatkowo występować będą opady deszczu, a na północnym-wschodzie występować będą przelotne opady śniegu lub śniegu z deszczem. W górach będzie padał śnieg lub śnieg z deszczem. W ciągu dnia od północnego zachodu zacznie się rozpogadzać, a opady będą powoli zanikały w centrum. Do końca dnia padać będzie na Podlasiu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku. Będą to głownie opady deszczu lokalnie zwłaszcza na północnym-wschodzie deszczu ze śniegiem, a wieczorem będzie padać przeważnie deszczu ze śniegiem. Dodatkowo w niedzielę będzie uwał dość silny lokalnie silny i porywisty północno-zachodni wiatr, który dodatkowo spotęguje odczucie napływającego chłodu, gdyż temperatury odczuwalne będą o 3-4 stopni niższe. A temperatury maksymalne na niedzielę to: od 3-4 na północnym-wschodzie do 8-9 stopni na zachodzie. Temperatura minimalna wyniesie od 3 do 6 stopni.

  Od poniedziałku będzie toczyła się istna walka o wpływ na pogodę w naszym kraju, miedzy wyżem znad zachodniej Europy i niżem znad Rosji. Z map prognostycznych na nadchodzący tydzień wynika, że wyż będzie starał się poprawić pogodę w naszym kraju, natomiast niż będzie robił wszystko aby mu to utrudnić. Dlatego też przez większą część tygodnia będą przeważały chmury nad naszym krajem i dopiero w czwartek, kiedy ww. wyż przejmie inicjatywę zrobi się naprawdę przyjemnie.

  W poniedziałek przeważać będzie zachmurzenie duże, a w pierwszej części dnia na południowym-wschodzie i południu całkowite z zanikającymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatury maksymalne wyniosą od 4-5 stopni na południowym-wschodzie i południu do 8-9 stopni na zachodzie. O poranku (temperatura minimalna) będzie przeważnie od (-1) do 0 stopni (lokalnie wystąpią przygruntowe przymrozki nawet do (-3)-(-2) stopni).

  We wtorek nadal będzie pochmurno – zachmurzenie będzie duże i umiarkowane z przejaśnieniami na północy i wschodzie kraju. Temperatury maksymalne wyniosą od 6-7 stopni na wschodzie do 8-9 stopni na zachodzie. Temperatura minimalna wyniesie od (-2) do 0 stopni na przeważającym obszarze do 1-2 stopni na zachodzie.

  W środę i w czwartek zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Będzie jeszcze cieplej. W środę temperatury maksymalne wyniosą od 6-8 stopni na wschodzie do 8-10 stopni na zachodzie, a temperatura minimalna wyniesie od (-1) do 0 stopni (lokalnie wystąpią przygruntowe przymrozki nawet do (-3)-(-2) stopni) do 2-3 stopni na zachodzie, a w czwartek temperatury maksymalne wyniosą od 6-8 stopni na wschodzie do 8-10 stopni na zachodzie, a temperatura minimalna wyniesie od (-1)-1 stopnia do 2-3 stopni na pozostałym obszarze kraju, jedynie w górach termometry pokażą minusowe temperatury do (-3)-(-2) stopni.

  Piątek będzie najpogodniejszym dniem nadchodzącego tygodnia – zachmurzenie będzie umiarkowane, a na zachodzie i południu małe. Taką poprawę pogody w piątek i w następny weekend przyniesie nam ww. wyż. Temperatury maksymalne wyniosą od 8-9 stopni na wschodzie do 10-12 stopni na zachodzie, a temperatura minimalna wyniesie przeważnie od 0 do 1 stopni, nieci cieplej będzie nad samym morzem  około 2 stopni, a najchłodniej w górach gdzie termometry pokażą minusowe temperatury do (-3)-(-1) stopnia.

  Autor: M.L.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.