Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Prognoza pogody na tydzień 09-15.11.2018
  08.11.2018 13:57

  W nadchodzącym tygodniu nadal wpływ rozległego wyżu znad Rosji. Duże zachmurzenie i nadal ciepło nad Polską. Dodatkowo noce będą mgliste.

  • Reklama

  W piątek Polska nadal będzie się znajdować w obszarze podwyższonego ciśnienia związanym z wyżem znad Rosji. Poranek w całym kraju mglisty z niskimi chmurami Stratus. Po ustąpieniu zamgleń i mgieł, co miejscami może nastąpić dopiero w godzinach około południowych, nadal zachmurzenie całkowite do dużego. Jedynie na południowym wschodzie kraju miejscami możliwe przejaśnienia. Ponadto wieczorem znów pojawią się silne zamglenia. Temperatura minimalna wyniesie od 8-10 stopni na północnym wschodzie do 14-15 na południu.

  W sobotę poranek będzie mglisty i pochmurny – zachmurzenie będzie duże i całkowite, jedynie na zachodzie i południowym zachodzie kraju chmur będzie mniej. Po ustąpieniu mgieł i silnych zamgleń zachmurzenie również będzie stopniowo malało i w godzinach popołudniowych zachmurzenie będzie od całkowitego i dużego na wschodzie do umiarkowanego i małego na południowym zachodzie. Temperatury maksymalne od 8-10 stopni w północno-wschodniej części kraju do 15-17 stopni na Dolnym Śląsku.

  W niedzielę nadal na przeważającym obszarze zachmurzenie duże, z niewielkimi przejaśnieniami na południowym wschodzie i południu. Dodatkowo poranek w wielu miejscach zwłaszcza na północy i wschodzie może być mglisty. W ciągu dnia w pasie zachodnim możliwe słabe opady deszczu. Temperatury maksymalne od 7-9 stopni w północno-wschodniej Polsce do 14-16 stopni w całej południowej części kraju.

  W poniedziałek zachmurzenie od całkowitego i dużego w pasie północnym, do dużego z przejaśnieniami i umiarkowanego na południu. Na północy miejscami możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatury maksymalne od 7-9 stopni w północno-wschodniej Polsce do 17-18 stopni w południowej części kraju.

  We wtorek pochmurno z opadami deszczu w północnej Polsce. Temperatury maksymalne od 10-11 stopni na północnym wschodzie do 17-18 stopni na południowym zachodzie.

  Kolejne dni na chwilę obecną również zapowiadają się pochmurne, miejscami ze słabymi opadami deszczu. Noce mgliste. Temperatury maksymalne od 8-9 stopni w pasie wschodnim do 11-12 stopni w zachodniej części kraju.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.