Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela.

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 09-15.08.2019
  08.08.2019 13:30

  W nadchodzącym tygodniu przeważnie pogodnie, okresowo z opadami przelotnymi deszczu lub burzami. Będzie ciepło, w poniedziałek nawet bardzo gorąco, na południu i w centrum powyżej 30 stopni. Od wtorku chłodniej. 

  • Reklama

  W piątek na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie z małym zachmurzeniem. Więcej chmur i opady przelotne deszczu występować będą na północy i północnym wschodzie. Lokalnie niewykluczone również pojedyncze burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 20-22 stopni na północy, do 28-29 stopni na południowym zachodzie.

  W sobotę na wschodzie i początkowo w centrum pogodnie z umiarkowanym zachmurzeniem. Na zachodzie i północy duże zachmurzenie i opady przelotne deszczu które będą przesuwać się w ciągu dnia do dzielnic centralnych. Lokalnie niewykluczone pojedyncze burze. Temperatura maksymalna będzie wynosić od 23-25 stopni na północnym wschodzie do 29-31 stopni na południu.

  Niedziela na południowym zachodzie i południu będzie pochmurna i deszczowa, ale stopniowo opady będą odsuwać się na wschód i pogoda będzie się poprawiać. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie z małym zachmurzeniem. Temperatura maksymalna będzie wynosić od 24-26 stopni na północy do 28-29 stopni na południowym zachodzie.  

  W poniedziałek do Polski będzie wkraczać kolejna strefa dużego zachmurzenia, opadów deszczu i burz, początkowo tylko na zachodzie, pod wieczór obejmie również Podlasie, Mazowsze i Śląsk.  Pogodnie i słonecznie będzie na południowym wschodzie i południu oraz w dzielnicach centralnych w pierwszej części dnia. Na termometrach zobaczymy od 21-23 stopni na Pomorzu do 32-34 stopni w Małopolsce.  

  We wtorek   przed południem pochmurno i deszczowo będzie w całym kraju. W drugiej części dnia na zachodzie oraz w centrum opady będą zanikać a zachmurzenie zmniejszać się do umiarkowanego i małego. Nadal deszczowa będzie na wschodzie i południu.  Będzie chłodniej, na termometrach zobaczymy od 19-20 stopni na Pomorzu, przez 21-22 stopnie na przeważającym obszarze kraju do 27-28 stopni na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.      

  W środę od Lubelszczyzny po Małopolskę nadal będzie dużo chmur i opady deszczu, które zaczną zanikać pod wieczór. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresowo zwiększające się do dużego. Temperatury maksymalne w całym kraju dosyć wyrównane, wyniosą od 20 do 23 stopni.         

  W czwartek duże zachmurzenie oraz opady przelotne deszczu na północnym zachodzie i północy. Na pozostałym obszarze pogodnie z umiarkowanym zachmurzeniem. Na termometrach zobaczymy od 20-22 stopni na północy do 23-24 stopni w dzielnicach południowych.        

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.