Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Slawomir

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Zdzislaw Lodko

 • Prognoza pogody na tydzień 09-15.04.2016
  08.04.2016 01:01

  W minionym tygodniu zapachniało latem. Nowy przyniesie niższe temperatury, więcej opadów, a także burze.

   

  • Reklama

  Sobota będzie słoneczna jedynie w północno-zachodniej części Polski – nad morzem zachmurzenie małe, poza tym umiarkowane, lokalnie duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże do całkowitego i na ogół opady deszczu. Niewielkie przejaśnienia i najmniej opadów na krańcach wschodnich. Temperatury maksymalne od 10-12 stopni nad morzem, przez 11-16 na przeważającym obszarze, do 17-21 na Lubelszczyźnie i Roztoczu.

  W niedzielę już więcej chmur, zachmurzenie umiarkowane i duże, przejaśnienia na północnym zachodzie. Na północnym wschodzie przez cały dzień opady deszczu, może popadać także na południowym zachodzie i południu, ale tylko w pierwszej części dnia. Nieco chłodniej – maksymalnie od 8-13 stopni na przeważającym obszarze do 17-20 na wschodzie województwa lubelskiego.

  Poniedziałek pogodny tylko w dzielnicach zachodnich. Poza tym pochmurno,  a na wschodzie niewykluczony słaby deszcz. Temperatury maksymalne od 9 do 13 stopni, tylko w Polsce zachodniej do 14-16 stopni.

  We wtorek więcej przejaśnień, zwłaszcza na południu. Miejscami może popadać przelotny deszcz. Temperatury osiągną 9-12 stopni nad morzem, 12-14 przeważnie na północy i 15-18 na pozostałym obszarze.

  W kolejnych dniach przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. W środę po południu oraz w czwartek spodziewać się możemy opadów przelotnych deszczu oraz burz –  w środę głównie w południowej części kraju, w czwartek w całej Polsce. W piątek opady już tylko miejscami, za to więcej będzie przejaśnień. Temperatury maksymalne na ogół w przedziale 15-20 stopni, najcieplejsza będzie środa. Nad morzem kilka stopni mniej.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.