Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Sławek

  2) Prognoza temperatury dla Warszawy - ECMW Ensemble z 07.01.2016 12 UTC. Mediana wiązek wskazuje na trend do chłodzenia w drugiej połowie przyszłego tygodnia.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Maria Kastyak

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Maria

 • Prognoza pogody na tydzień 09-15.01.2015
  08.01.2016 05:48

  Po mroźnym początku Nowego Roku, weekend i pierwsze dni tygodnia przyniosą w kraju odwilż i powiew łagodniejszego, atlantyckiego powietrza. Wiele jednak wskazuje na to, że już w czwartek rozpocznie się ochłodzenie i stopniowo całodobowy mróz znowu obejmie cały kraj.

   

  • Reklama

  W sobotę mieszkańców południowej połowy Polski czeka dość przyjemny dzień. Przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane lub duże z przejaśnieniami i tylko w górach i na Przedgórzu zachmurzy się i może słabo popadać śnieg. Polska północna będzie szczelniej przykryta chmurami i lokalnie możliwe są tam słabe opady śniegu lub mżawki, które będą zamarzać na wychłodzonym podłożu. Miejscami, a pod wieczór prawie w całym kraju, występować będą zamglenia. Temperatura maksymalna wyniesie od (-2)-(-0) stopni na Suwalszczyźnie, przez (-0)-2 stopnie na północy i w centrum, do 2-3 stopni na południu.

  Noc w całym kraju z lekkim mrozem, zamgleniami i mgłami osadzającymi szadź. Nad ranem na południowym wschodzie pojawią się opady deszczu ze śniegiem i deszczu, miejscami marznącego.

  W niedzielę opady te obejmą prawie całą wschodnią i centralną Polskę, przy czym na Lubelszczyźnie i Podlasiu będą przechodzić w śnieg. Jednocześnie w drugiej części dnia nad zachodnią część kraju nasunie się strefa opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Nie powinno padać jedynie w wąskim pasie pomiędzy tymi strefami oraz od Żuław, przez Warmię, Mazury po Suwalszczyznę. W dzień lekki mróz jedynie na krańcach północno-wschodnich, poza tym od 0 stopni na Warmii i Podlasiu, do 4-5 na Dolnym Śląsku.

  W nocy opady – na północnym wschodzie śniegu, na południu i zachodzie deszczu, a na pozostałym obszarze deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od (-3)-(2) stopni na Suwalszczyźnie, do (-1)-1 stopnia na pozostałym obszarze.

  Poniedziałek będzie pochmurny i mglisty. Rano na wschodzie będą występować słabe, zanikające opady śniegu, natomiast w drugiej części dnia kolejna strefa opadów-tym razem deszczu, obejmie całą południową i zachodnią połowę kraju. Na obszarze Pojezierza Pomorskiego możliwy deszcz ze śniegiem, a bez opadów jedynie na północnym wschodzie. Temperatury maksymalne od (-1)-0 stopni na Podlasiu, do nawet 5-6 na południu. Noc pochmurna i deszczowa, tylko od Pomorza po Podlasie padał będzie deszcz ze śniegiem, a na Suwalszczyźnie i wschodzie Mazur – śnieg. Temperatury spadną do (-3)-(-1) stopnia na północnym wschodzie, 0-1 stopnia na przeważającym obszarze kraju i 2-4 na południu i Roztoczu.

  We wtorek także pochmurno; w całym kraju mogą występować opady i opady przelotne – na północnym wschodzie śniegu, poza tym deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatury maksymalne od 0 do 6 stopni – najchłodniej na północnym wschodzie, a najcieplej na południu. W nocy spadek temperatury do (-2)-0 stopni i opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, praktycznie w całym kraju poza częścią południowo-wschodnią.

  Prognoza na kolejne dni jest jeszcze niepewna, mamy bowiem do czynienia z niezbyt stabilną sytuacją atmosferyczną. Istnieje jednak spora szansa na stopniowy powrót zimowych warunków do całego kraju przy kolejnej porcji opadów – tym razem śniegu. Gdyby sprawdziły się obecnie przewidywania, to w już w piątek w prawie całej Polsce trzymałby mróz od (-5) do 0 stopni, a noce znów przynosiłyby spadki temperatury do (-10) stopni. Czy tak się jednak stanie – czas pokaże.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.