Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Marcin Leszczuk

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Marcin Leszczuk

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 09.12-15.12.2017
  07.12.2017 22:43

  Czy jesienna pogoda utrzyma się w najbliższym tygodniu, czy może Polskę opanuje zima? Odpowiedź na te pytania znajdziecie Państwo w prognozie poniżej.

  • Reklama

  W sobotę Polska pod wpływem niżu znad Skandynawii. Z północnego zachodu będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie. Zachmurzenie całkowite lub duże, na Pomorzu miejscami możliwe przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Natomiast w pasie od Lubelszczyzny po Małopolskę i Podkarpacie okresami będą występować opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0-1 stopnia na Suwalszczyźnie do 3-5 stopni na Pomorzu. Temperatura minimalna od (-2) do 0 stopni, nieco cieplej na krańcach wschodnich od 1 do 2 stopni.

  W niedzielę Polska będzie znajdować się pomiędzy niżami znad Skandynawii i Ukrainy a wyżem znad południowej Europy. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarnego morskiego. Początkowo na południowym zachodzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na pozostałym obszarze kraju pochmurno z zanikającymi opadami śniegu na krańcach południowo-wschodnich Polski. W ciągu dnia strefa przejaśnień obejmie przeważający obszar kraju, jedynie wieczorem na zachodzie zachmurzenie wzrośnie do całkowitego i w ciągu nocy pojawią się opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Nad ranem ponownie pochmurno w całym kraju. Temperatura maksymalna od (-1) - 1 stopnia na wschodzie i w centrum do 1-2 stopni na zachodzie. Temperatura minimalna od (-4) - (-3) stopni na wschodzie do (-2) - 0 stopni na zachodzie.

  W poniedziałek dzień będzie pochmurny z przejaśnieniami, okresami na zachodzie i północnym zachodzie opady deszczu, rano miejscami deszczu ze śniegiem. Natomiast noc będzie pochmurna w całym kraju z opadami deszczu początkowo na zachodzie, w ciągu nocy strefa opadów obejmie cały obszar kraju, na północy miejscami możliwe opady deszczu ze śniegiem. Nad ranem na południu kraju opady będą zanikać i miejscami pojawią się przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 0-1 stopnia na Suwalszczyźnie przez 3-5 stopni w centrum do 7-9 stopni na południu i południowym zachodzie. Temperatura minimalna od (-2) - (-1) na Suwalszczyźnie przez 2-4 stopni w centrum do 6-8 stopni na Opolszczyźnie i Śląsku.

  We wtorek nadal pochmurno z okresowymi przejaśnieniami. W ciągu dnia opady deszczu na zachodzie i północy kraju. Wieczorem opady w tym rejonie będą zanikać, natomiast kolejna strefa opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, w górach śniegu pojawi się nad południową i południowo-wschodnią Polską i będzie powoli przemieszczać się w kierunku centrum. Temperatura maksymalna od 4-6 na zachodzie do 8-10 stopni na wschodzie. Temperatura minimalna od 0-2 stopni na zachodzie do 3-5 stopni na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

  W środę zachmurzenie całkowite do dużego z przejaśnieniami. Jedynie początkowo w pasie od Mazowsza i Lubelszczyzny po Podkarpacie i Małopolskę zanikające opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 2-4 stopni na przeważającym obszarze kraju do 4-5 stopni na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Temperatura minimalna od (-1) - 0 stopni na północnym wschodzie do 0-2 stopnia na pozostałym obszarze Polski.

  W czwartek dość pogodnie, w ciągu nocy zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego, lokalnie pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu. Temperatura maksymalna od 2-3 stopni na północnym wschodzie do 4-6 stopni w centrum i na południu. Temperatura minimalna od 1 do 3 stopni, nieco cieplej na południowym wschodzie do 3-5 stopni.

  W piątek ponownie pochmurno, okresami opady deszczu, deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu-szczególnie w nocy. Temperatura maksymalna od 2 do 4 stopni, nadal cieplej na południowym wschodzie do 5-7 stopni. Temperatura minimalna od 0 do 2 stopni, jedynie na Podkarpaciu do 3-5 stopni.

  Autor: Michał Ciosek

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.