Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Babie lato i szron.

  Fotografia z galerii zdjęć nadsyłanych przez czytelników. Autor: Łukasz Borowiec.

  Jesienne liście.

  Fotografia z galerii zdjęć nadsyłanych przez czytelników. Autor: Jola Tyc.

  Jesienny dąb.

  Fotografia z galerii zdjęć nadsyłanych przez czytelników. Autor: Urszula Lasota.

  Drzewa nad wodą.

  Fotografia z galerii zdjęć nadsyłanych przez czytelników. Autor: Ryszarda Szymańska.

  Grzyby.

  Fotografia z galerii zdjęć nadsyłanych przez czytelników. Autor: Marek Zdziechowski.

 • Prognoza pogody na tydzień 09.10-15.10.2010
  08.10.2010 18:22

  W weekend pozostaniemy pod wpływem słonecznego wyżu, który będzie jednak powoli słabł i odsuwał się na zachód, gdzie połączy się z układem wysokiego ciśnienia znad Morza Norweskiego. Wyż ten będzie się następnie przemieszczał w stronę Wysp Brytyjskich i nad tym obszarem, według prognoz, pozostanie do czwartku – piątku. W międzyczasie znad Morza Barentsa nad północno-zachodnią Rosję wkroczy rozległy niż, który, nieznacznie zmieniając swoje położenie, pozostanie tam przez większą część przyszłego tygodnia. Taki rozkład ośrodków atmosferycznych spowoduje, że do Polski będzie napływało zimne powietrze z wysokich szerokości geograficznych. Pojawi się też więcej chmur, które jednak nie powinny przynieść opadów, a jeśli już, to bardzo niewielkie. Przygotujmy się więc na kolejny chłodny, jesienny tydzień.

  Sobota i niedziela zapowiadają się słonecznie w prawie całym kraju, ale poranki będą mgliste. Nieco więcej chmur pojawi się tylko na południowym wschodzie, gdzie zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego i dużego, a w sobotę przed południem na północnym zachodzie kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 do 13 stopni. Noce pogodne, lecz mgliste. W niedzielę na północy pojawią się chmury. Temperatura minimalna wyniesie w nocy z soboty na niedzielę od (-2)-(-0) na przeważającym obszarze kraju do 0-2 stopni na zachodzie i nad morzem, a w nocy z niedzieli na poniedziałek od (-2)-0 stopni na południu i w centrum do 3-5 stopni na północy.

  W kolejnych dniach tygodnia przeważać będzie zachmurzenie duże i umiarkowane. Pojawiać też się będą rozpogodzenia – w poniedziałek i wtorek najwięcej na południu, w środę na północnym wschodzie kraju. W czwartek i piątek na Pomorzu i Warmii może wystąpić nieznaczny opad deszczu. Będzie się robić coraz chłodniej – temperatury maksymalne wyniosą w poniedziałek i wtorek od 8-9 stopni na północnym wschodzie do 10-13 na pozostałym obszarze kraju, a od środy do piątku wszędzie już tylko 7-10 stopni. Noce również zimne – temperatury minimalne będą się przeważnie wahać od (-2)-0 stopni w obszarach dłuższych rozpogodzeń do 2-4 stopni, tam, gdzie niebo przykryją chmury.

  Ciekawie rysują się scenariusze na kolejny tydzień – niektóre sygnalizują nawet możliwość wystąpienia pierwszych opadów śniegu w drugiej jego połowie. Jest to jednak na tyle odległy termin, że szanse dokładnego przewidzenia pogody są niewielkie, niemniej jednak będziemy trzymać rękę na pulsie i bacznie przyglądać się rozwojowi sytuacji.
  Tymczasem polecamy skorzystanie ze sprzyjającej aury w nadchodzący weekend i wybranie się na spacer za miasto, by podziwiać uroki pięknej polskiej jesieni. Zachętą niech będą dołączone zdjęcia przesłane przez naszych czytelników.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.