Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Kmiecik Leszek

  1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Kmiecik Leszek

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Paweł Nycz

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Paweł Nycz

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Kmiecik Leszek

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Kmiecik Leszek

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Kmiecik Leszek

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Kmiecik Leszek

 • Prognoza pogody na tydzień 09.07-15.07.2016
  08.07.2016 14:39

  Przed nami temperaturowa huśtawka. Najcieplej będzie w poniedziałek, ale wypoczywający nad morzem upałów mieć nie będą.

  • Reklama

  W sobotę Polska pozostawać będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia z układem frontów atmosferycznych. Obszar frontowy z dużym i całkowitym zachmurzeniem oraz opadami deszczu i lokalnymi pojedynczymi burzami początkowo obejmował będzie centralną i wschodnią część kraju i stopniowo będzie przesuwał się na wschód. Lepsza pogoda i przejaśnienia początkowo występować będą na zachodzie, po południu opady zanikać będą również w centralnej części kraju i tutaj również pojawią się przejaśnienia. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 19 do 22 stopni

  W niedzielę na południu i w centrum będzie pogodnie, gdzie będzie małe lub umiarkowane zachmurzenie. Na północy będzie duże zachmurzenie z lokalnymi opadami przelotnymi deszczu. . Temperatura maksymalna wynosić będzie od 20-22 stopni na północnym wschodzie do 28-29 stopni na południowym zachodzie.

  Poniedziałek będzie pochmurny w północnej części kraju. Tutaj będzie dużo chmur, opady przelotne deszczu i lokalnie burze. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie z umiarkowanym zachmurzeniem. Zrobi się gorąco, na termometrach zobaczymy od 22-25 stopni na Wybrzeżu, przez 26-29 stopni na północy. W centralnej i południowej części kraju będzie 30-32 stopnie, a lokalnie nawet do 33 stopni.

  We wtorek strefa frontowa, oddzielająca gorące powietrze na południu i chłodne na północy przesunie się do centrum a później dalej na południe. W strefie frontowej będzie całkowite zachmurzenie z opadami deszczu i burzami. Opady miejscami będą intensywne z silnym wiatrem i  gradem.  Pogodnie z małym zachmurzeniem będzie na południowym wschodzie. Na północnym zachodzie, po przejściu frontu będą pojawiać się będą przejaśnienia, ale i lokalnie niewykluczone słabe opady przelotne deszczu. Na zachodzie i północy będzie chłodniej, od 21 do 24 stopni. Nadal gorąco będzie już tylko na południowym wschodzie, gdzie na termometrach będzie od 30 do 32 stopni.

  W środę w całym kraju będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami ale i opadami przelotnymi deszczu. Na zachodzie i północy na termometrach już tylko 19-21 stopni, w centrum 22-24 stopni. Nieco cieplej będzie jeszcze na Lubelszczyźnie od 25 do 27 stopni.

  W czwartek i piątek będzie podobnie, zachmurzenie od umiarkowanego do dużego i w całym kraju okresowo opady przelotne deszczu. Temperatury maksymalne wynosić będą zaledwie od 18 do 21 stopni

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.