Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Zdjęcie tytułowe Autor: Ewa Adamska

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor: Józef Gigoń

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor: Ewa Piotrowska

 • Prognoza pogody na tydzień 09.07 - 15.07.2011
  08.07.2011 15:48

  Prognoza pogody na tydzień 09.07 - 15.07.2011
  Koniec tygodnia będzie tylko częściowo pogodny, a kolejny tydzień przyniesie zmienną pogodę
  z opadami przelotnymi deszczu i burzami.

  • Reklama

  Sobota zapewni długo oczekiwaną poprawę pogody. Nad większością obszaru Polski będzie bezchmurnie. Jedynie rano na krańcach wschodnich zachmurzenie duże i lokalne opady deszczu, które do południa zanikną – następnie zachmurzenie małe.
  Temperatura maksymalna od 21-23 stopni na wschodzie, do 24-27 stopni na pozostałym obszarze. W nocy bezchmurnie. Dopiero nad ranem, na zachodzie i południowym zachodzie wzrost zachmurzenie i możliwe opady przelotne deszczu oraz burze. Temperatura minimalna  15 - 17 stopni, jedynie na wschodzie do 11 – 14 stopni.
  W niedzielę rano na krańcach wschodnich i popołudniu na północno-zachodnich zachmurzenie małe do umiarkowanego. Na pozostałym obszarze w ciągu dnia zachmurzenie duże i całkowite z opadami przelotnymi deszczu oraz burzami - możliwe opady gradu. Podobnie będzie w ciągu nocy, niewielkie rozpogodzenia oraz zamglenia wystąpią w pasie od Pomorza po Małopolskę i Śląsk. Temperatura maksymalna przeważnie od 21 do 25 stopni, jedynie na południu 27-29 stopni. W nocy temperatura minimalna wyniesie 12 - 16 stopni.

  W poniedziałek bez zmian – już od rana, na zachodzie kraju opady przelotne i pojedyncze burze. W ciągu dnia strefa tych zjawisk obejmie prawie cały kraj z wyjątkiem wybrzeża, gdzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie 23-26 stopni, tylko na północy 21-22stopnie. W ciągu nocy na zachodzie i w centrum zacznie się rozpogadzać – tu wystąpią silne zamglenia. Zachmurzenie duże z opadami deszczu i lokalnymi burzami do rana pozostanie jedynie na południowym wschodzie. Temperatura minimalna w nocy spadnie do 11 – 15 stopni w całym kraju.
  We wtorek zachmurzenie duże – burze i przelotne opady deszczu pozostaną na południowym wschodzie do godzin południowych. Na pozostałym obszarze małe do umiarkowanego. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 na północy do 25 stopni na południu. W ciągu nocy w całym kraju rozpogodzi się, wystąpią liczne zamglenia, ale nad ranem na zachodzie i w centrum ponownie pojawią się przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna w nocy spadnie do 13 – 16 stopni w całym kraju.
  W środę zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Stopniowo od zachodu, lokalne opady przelotne obejmą swym zasięgiem cały kraj. Ponadto na południu burze.  Temperatura maksymalna osiągnie od 20-23 na północy, do 26-27 stopni na krańcach południowo-wschodnich, lokalnie 31 stopni. W nocy burze będą zanikać, ale w całym kraju występować będą opady deszczu. Jedynie wzdłuż zachodniej granicy rozpogodzenia. Temperatura minimalna w nocy wyniesie 11-13 na północy do 14-16 stopni na południu.
  W czwartek lokalne burze z deszczem pozostaną we wschodniej połowie kraju. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże do małego na zachodzie. Temperatura maksymalna od 19 - 23 stopnie.

  Piątek - przeważnie bezchmurnie i słonecznie, pogodnie z zachmurzeniem małym na krańcach północnych. Temperatury maksymalne osiągną od 20-24 stopnie.

  Autor: Jan Dziekański

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.