Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Gabriela Suska.

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Gabriela Suska.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Maciek.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Maciek.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Maciek.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Maciek.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Joasia.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Joasia.

 • Prognoza pogody na tydzień 09.05-15.05.2015
  08.05.2015 10:51

  Przyszły tydzień zapowiada się ze zmienną, wiosenna aurą. Nie zabraknie słońca, ale występować będą opadu deszczu, a miejscami również burze. Temperatury umiarkowane, bez upałów, ale także bez przymrozków.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce kształtować będzie zatoka niżowa związana z niżem znad Danii, na zachodzie kraju początkowo ze strefą frontu ciepłego, a następnie chłodnego. Nad ranem w pasie zachodnim i południowym kraju zachmurzenie duże z opadami deszczu, na pozostałym obszarze wpływ słabnącego wyżu znad Białorusi z zachmurzeniem umiarkowanym, miejscami dużym. W ciągu dnia zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami w godzinach popołudniowych, głównie w pasie zachodnim i południowym Polski. Jedynie na północnym wschodzie oraz krańcach wschodnich przejaśnienia oraz raczej bez opadów. Temperatura maksymalna od 17-18 stopni na północy do 20-21 stopni na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i Lubelszczyźnie.

  W niedzielę Polska będzie w tylnej części niżu znad Zatoki Fińskiej, który przemieści się znad Danii. Na wschodzie kraju strefa frontu chłodnego. Zachmurzenie duże z licznymi opadami przelotnymi oraz burzami w godzinach popołudniowych, głównie na południu i w centrum. Stosunkowo najmniej opadów w pasie zachodnim Polski. Chłodniej. Temperatura maksymalna wyniesie od 12-13 stopni na całym Pomorzu, do 19-20 stopni na Lubelszczyźnie.

  W poniedziałek Polska dostanie się pod wpływ wyżu znad Niemiec, którego centrum przemieszczać się będzie na południowy Bałtyk. Zachmurzenie małe do umiarkowanego, jedynie w pasie wschodnim i początkowo na południowym wschodzie duże, miejscami z zanikającymi opadami przelotnymi deszczu. Temperatura maksymalna 14-17 stopni na przeważającym obszarze, jedynie na zachodzie do 19-20 stopni.

  W kolejnych dniach pogoda zmienna i dynamiczna. We wtorek i w czwartek dość pogodnie. Natomiast w środę i w piątek więcej chmur oraz opady deszczu. Cieplej. Temperatury maksymalne wynosić będą od 16-18 stopni na północnym wschodzie, do 23-25 stopni na południowym zachodzie i zachodzie. Od piątku niewielkie ochłodzenie.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.