Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Rafał Choma.

  (1): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Rafał Choma.

  (2): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (2): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (3): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Krystyna S.

  (3): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Krystyna S.

  (4): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (4): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (5): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Rafał Choma.

  (5): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Rafał Choma.

 • Prognoza pogody na tydzień 09.03-15.03.2013
  08.03.2013 00:50

  Pogoda w mijającym tygodniu pozwoliła nam poczuć przedsmak wiosny – przy bezchmurnym niebie i ciepłym południowym wietrze temperatura w niektórych miejscach kraju przekraczała 15°C. Po takim początku marca, to, co czeka nas w kolejnych dniach może okazać się niemałym szokiem…


  … a czeka nas powrót zimy i to – jak na marzec – srogiej! Wzajemne położenie i współdziałanie układów atmosferycznych nad europejskim obszarem synoptycznym sprowadzi do Polski zimne powietrze arktyczne z północy. Pojawi się całodobowy mróz, opady deszczu przejdą w śnieg, a dodatkowo silniej powieje.

  W weekend szturm zimy i odwrót wiosny

  W sobotę i niedzielę kontynuowane będą zmiany pogodowe zapoczątkowane w piątek. Prawie cała Polska przykryta będzie szczelną warstwą chmur, tylko na północy zachmurzenie będzie umiarkowane, a w niedzielę umiarkowane do dużego. W sobotę w pasie dzielnic centralnych spodziewamy się słabych opadów śniegu (głównie na Mazowszu i Lubelszczyźnie), zaś w regionach południowych deszczu i deszczu ze śniegiem. W niedzielę kolejna porcja opadów – tym razem już prawie wszędzie śniegu, jedynie rano na krańcach południowych występować mogą jeszcze opady deszczu ze śniegiem. Bez opadów tylko w wąskim pasie dzielnic północnych. Z każdym dniem chłodniej – temperatury maksymalne w sobotę wyniosą od (-4)-(-1) stopnia w północno-wschodniej ćwiartce kraju, przez 0-2 stopnie na zachodzie, do 3-6 stopni na południu, a w niedzielę od (-5)-(-1) stopnia na przeważającym obszarze, do 1-3 stopni na południu. Nocami jeszcze zimniej – nawet do (-12)-(-10) stopni na Suwalszczyźnie. Ponadto dość silny i porywisty wiatr będzie znacznie potęgował odczucie chłodu.

  Kolejne dni spokojniejsze, ale wciąż zimowe

  W poniedziałek jeszcze w całym kraju pochmurno i dość wietrznie. Słabych opadów śniegu można spodziewać się wszędzie, choć najwięcej będzie ich na zachodzie. We wtorek zacznie się przejaśniać i rozpogadzać w północno-zachodniej części kraju. Na pozostałym obszarze może lokalnie słabo popadać śnieg. Kolejne dni już z większą ilością słońca, zwłaszcza w dzielnicach północnych i centralnych; na południu chmury utrzymają się najdłużej. Okresami występować będą opady śniegu, jednak nie powinny być one silne. Najchłodniej będzie w poniedziałek i wtorek – termometry wskażą maksymalnie od (-4) do (-1) stopnia, tylko miejscami na południu od 0 do 2 stopni. W kolejnych dniach temperatury maksymalne wyniosą przeważnie od (-2) do 1 stopnia. Mróz w nocy będzie dość znaczny – na ogół od (-10) do (-6) stopni, miejscami od (-15) do (-10) stopni, a lokalnie nawet poniżej (-15) stopni. Dużo tu będzie zależeć od zachmurzenia, a raczej jego braku – w miejscach rozpogodzeń spadki temperatury będą największe.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.