Wiadomości pogodowe

Reklama
 • ośnieżone drzewa

  źródło: www.sxc.hu

  oszronione drzewa

  źródło: www.sxc.hu

 • Prognoza pogody na tydzień 09.01-15.01.2010
  08.01.2010 20:30

  Drugi weekend Nowego Roku rozpoczął się od kolejnego uderzenia zimy. Już w piątek na południu rozpoczęły się opady śniegu, które do wieczora objęły swym zasięgiem całą południową cześć kraju. Opady przyniósł nam niż znad Włoch, który w najbliższych dniach będzie przemieszczała się nad wschód.

  • Reklama

  W sobotę i w niedzielę zachmurzenie będzie całkowite z opadami głownie śniegu i będą one intensywne. Jedynie na południowym wschodzie będzie padał deszcz lub mżawka i będą one  marzły na wychłodzonym podłożu.

  W sobotę temperatura maksymalna od (-7) do (-5) stopni na Mazurach i Suwalszczyźnie, na pozostałym obszarze przeważnie od (-4) do (-3) stopni, cieplej na Pomorzu, Wybrzeżu od (-1) do 0 stopni, najcieplej w Małopolsce i na Podkarpaciu od 1 do 3 stopni.  Natomiast w niedzielę temperatura maksymalna wyniesie od (-9) do (-6) stopni na Mazurach i Suwalszczyźnie, na pozostałym obszarze przeważnie od (-5) do (-3) stopni, cieplej na Wybrzeżu i na Lubelszczyźnie od (-2) do 0 stopni, najcieplej w Małopolsce i na Podkarpaciu od 0 do 2 stopni.

  W poniedziałek rozpocznie się podobnie jak sobota i w niedziela, czyli będzie pochmurno z opadami śniegu. Opady jednak nie będą już tak intensywne, jak w weekend, a w ciągu dnia zacznie się powolny ich zanik od zachodu i północy. Temperatura maksymalna od (-9) do (-7) stopni na Mazurach i Suwalszczyźnie, na pozostałym obszarze przeważnie od (-6) do (-3) stopni, cieplej na Wybrzeżu, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie od (-2) do (-1) stopnia.

  We wtorek pochmurno w południowej połowie kraju z opadami śniegu na południowym-wschodzie. Na północy rozpogodzenia, które przyniesie wyż znad Skandynawii. Temperatura maksymalna od (-12) do (-8) stopni na Mazurach i Suwalszczyźnie, na pozostałym obszarze przeważnie od (-7) do (-4) stopni, cieplej na Wybrzeżu od (-3) do (-1) stopnia.

  W środę za sprawą wspomnianego wyżu znad Skandynawii, będzie pogodnie, zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na krańcach południowych zachmurzenie będzie większe i tam też może lokalnie spaść słaby śnieg. Zrobi się pogodnie ale od razu będzie zimniej. Temperatura maksymalna przeważnie od (-9) do (-5) stopni.

  W kolejnych dniach tzn. we czwartek i w piątek wyż zacznie ustępować miejsca kolejnemu niżowi znad południowej Europy. Nad południową i centralną Polską zacznie napływać więcej chmur,  które będą przynosiły lokalne opady śniegu, na północy zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego. Temperatura maksymalna przeważnie od (-9) do (-5) stopni, choć w piątek na Podkarpaciu będzie o 2-3 stopnie więcej.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.