Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Autor: Jan Biela

  1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  Poniedziałkowy niż nad Poską

  2) Poniedziałkowy niż nad Poską - model ECMWF

  W górach dosypie śniegu

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

 • Prognoza pogody na tydzień 08-15.02.2019
  07.02.2019 18:58

  Ochłodzenie, ktore przyjdzie na początku następnego tygodnia, to wciąż nie będzie prawdziwa zima, jakiej możnaby się spodziewać w lutym.

  • Reklama

  Do poniedziałku pozostaniemy w ciepłej masie powietrza polarnego morskiego napływającego do Polski z południa skrajem wyżu znad Rosji i niżu znad Skandynawii. Temperatura będzie dodatnia przez całą dobę. W sobotę i niedzielę będzie wiał dość silny wiatr, w górach znów halny, a temperatura maksymalna na południu i zachodzie osiągnie nawet 10-11 stopni, a w pozostałych rejonach niewiele mniej.

  Wpiątek i sobotę pochmurno szczególnie pochmurno będzie na północy, najwięcej przejaśnień w dzielnicach południowych. W piątek słabe lokalne opady deszczu możliwe na Wybrzeżu i Pomorzu. W sobotę po południu opady deszczu pojawią sie na zachodzie, a do końca dnia miejscami także na północy. W niedzielę kolejna strefa opadów zaszczyci całą północno-zachodnią połowę kraju, a w poniedziałek, sprawiedliwie popada już wszędzie.

  Będzie to moment przesilenia, kiedy załamie sie stabilna dotąd równowaga miedzy wyżem na wschodzie, a na zachodzie niżem, który teraz przesunie się nad Polskę, kierując do nas chłodniejszą masę powietrza z północy.  W nocy z poniedziałku na wtorek i we wtorek będą występowały opady mieszane. Kolejnej nocy temperatura w całym kraju spadnie poniżej zera. Do końca następnego tygodnia temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie osiągać od 0 do 3, nad samym morzem do 4 stopni, na przedgórzach i w górach temperatura będzie całą dobę ujemna.

  Od środy okresami będzie padał śnieg, przede wszyskim na południu i południowym wschodzie – czyli przybędzie go w górach – sporadycznie popada także w centrum i na północy.  Od zachodu sięgnie nad Polskę niezbyt pogodny wyż znad Francji.

  Jakie przysłowie pasuje do takiej aury? Nie to, które najbardziej kojarzy się z lutym...

  Autor: Agnieszka Głowacka

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.