Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Łukasz Kwapisz.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Walerych.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jerzy.

 • Prognoza pogody na tydzień 08-14.10.2016
  07.10.2016 13:49

  Pierwszy tydzień października, poza ciepłym samym początkiem, przyniósł prawdziwą, mokrą i chłodną jesień, a w Tatrach nawet zimę! Dziś o poranku na Kasprowym Wierchu notowano (-10) stopni, przy blisko półmetrowej pokrywie śnieżnej. A co czeka nas w weekend i w nowym tygodniu? O tym dalej.

   

  • Reklama

  Sobota praktycznie w całej Polsce będzie pochmurna, ze słabymi opadami deszczu lub mżawki, a na pogórzach oraz w górach także deszczu ze śniegiem i śniegu. Wyjątkiem – ale tylko w pierwszej części dnia – będą krańce południowo-wschodnie, gdzie możliwe są niewielkie przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 7 do 11 stopni, nieco cieplej miejscami na północnym zachodzie, do 12 stopni. W nocy dzielnice północne i miejscami centralne pozostaną deszczowe, natomiast na południu i wschodzie wystąpią silne zamglenia i mgły. Tam też miejscami temperatury przy gruncie spadną poniżej 0 stopni – może być ślisko.

  Niedziela również pochmurna – zachmurzenie całkowite i duże, miejscami deszcz – głównie na zachodzie, w centrum i na północy, zaś na południu i wschodzie po mglistym poranku jest szansa na bezdeszczowy dzień. Temperatury maksymalne od 9 do 12 stopni.

  W poniedziałek, po kolejnej mglistej nocy od północnego wschodu nasunie się następna strefa opadów deszczu. Do wieczora obejmie ona prawie cały kraj, poza południem i południowym zachodem. Wszędzie będzie jednak pochmurno. Termometry wskażą maksymalnie 7-11, na zachodzie i nad morzem miejscami 12 stopni.

  Wtorek również z zachmurzeniem dużym i całkowitym oraz z opadami w południowej połowie kraju, zanikającymi stopniowo w ciągu dnia. Temperatury maksymalne od 8 do 11 stopni. Zacznie się wzmagać wschodni wiatr.

  W środę przejaśni się, a nawet rozpogodzi na północy i północnym wschodzie. Na południu jeszcze pochmurno i miejscami słaby deszcz. Temperatury osiągną maksymalnie 8-11 stopni, a dość silny i porywisty wiatr jeszcze obniży odczucie ciepła.

  Kolejne dni tygodnia będą już bardziej pogodne, z zachmurzeniem umiarkowanym do dużego, miejscami rozpogodzeniami do małego. W górach może poprószyć przelotny śnieg. Wiatr stopniowo osłabnie, ale nadal będzie chłodno – w dzień do 8-11 stopni, nocami przygruntowe przymrozki.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.