Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Joasia

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Joasia

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Joasia

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Joasia

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Joasia

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Joasia

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

 • Prognoza pogody na tydzień 08.09-14.09.2012
  07.09.2012 14:05

  Sobota w całym kraju będzie pochmurna. W pierwszej części dnia na zachodzie i południu lokalnie występowały będą również słabe opady deszczu. Będzie chłodno, temperatura maksymalna wynosić będzie od 15-17 stopni na północy i północnym wschodzie do 20-21 stopni na południowym zachodzie.

  • Reklama

  W niedzielę pogodę w Polsce poprawiał będzie wyż którego centrum znajdować się będzie nad Polską. Przeważnie będzie małe i umiarkowane zachmurzenie, w dzielnicach centralnych okresowo zwiększające się do dużego. Na północy i wschodzie będzie jeszcze chłodno, temperatura wynosić będzie 17-19 stopni, ale na południu i zachodzie będzie już znacznie cieplej, termometry wskazywać będą od 21 do 23 stopni.

  Poniedziałek również będzie stał pod znakiem słonecznej i cieplej pogody. W całym kraju będzie małe zachmurzenie, lokalnie nawet bezchmurnie. Temperatura maksymalna na wschodzie będzie wynosić 20-22 stopnie, a na zachodzie dochodzić będzie do 26-27 stopni.

  Wtorek nadal pogodny, nad większością kraju będzie bezchmurnie. Dopiero przed wieczorem na Pomorzu zacznie przybywać chmur. Nadal ciepło, od 22-25 stopni na wschodzie do 27-29 stopni na południu i zachodzie.

  W środę , za sprawą niżu znad Morza Arktycznego, pogoda będzie się zmieniać. Do kraju wkroczy strefa frontowa z dużym i całkowitym zachmurzeniem. Początkowo obejmie zachodnie dzielnice, a stopniowo swym zasięgiem obejmować będzie pozostały obszar kraju. Pogodnie będzie tylko na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, gdzie opady dotrą dopiero w nocy. Najchłodniej będzie na północnym zachodzie i zachodzie, gdzie będzie 19-20 stopni. Wysokie temperatury utrzymają się jeszcze na południowym wschodzie, gdzie termometry wskazywać będą od 27 do 28 stopni.

  Czwartek pochmurny i deszczowy będzie od Małopolski po Lubelszczyznę. Po południu opady przelotne deszczu będą pojawiać się również na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu. Na pozostałym obszarze będzie dość pogodnie i bez opadów. Będzie chłodniej niż w poprzednich dniach, w całym kraju temperatura maksymalna wynosić będzie od 18 do 20 stopni.

  Prognozy na piątek są rozbieżne. Jeden wariant mówi, że będzie dość pogodnie z lokalnymi i raczej słabymi opadami przelotnym deszczu na północy i zachodzie, a drugi że będzie pochmurno z opadami jednostajnymi deszczu nad większością kraju. Ja wybieram pogodniejszą wersję prognozy, czego sobie i Państwu życzę.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.