Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jerzy Kaczor.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jerzy Kaczor.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy Kaczor.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy Kaczor.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy Kaczor.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy Kaczor.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

 • Prognoza pogody na tydzień 08.06-14.06.2013
  07.06.2013 12:11

  Przelotne opady deszczu i burze były w wielu regionach kraju nieodłączną częścią mijającego tygodnia. Podobnie też będzie w nadchodzących dniach, choć od wtorku spodziewamy się mniejszych ilości opadów, za to więcej pogodnego nieba.


  Sobota
  wpisze się w to, co serwowała nam pogoda w poprzednich dniach. Przeważnie będzie dość słonecznie, z zachmurzeniem umiarkowanym do dużego, a na północy Polski małym. Na południu, wschodzie i w centrum występować będą przelotne opady deszczu a miejscami także burze, pojawiające się w godzinach okołopołudniowych i zanikające po zachodzie słońca. Będzie ciepło – od 21 do 24 stopni, tylko nad morzem maksymalnie 17-20 stopni.

  W niedzielę
  chmur, opadów i burz będzie więcej, ponadto miejscami deszcz może być intensywny. Zagrożony jest zwłaszcza Dolny Śląsk i Opolszczyzna, gdzie także w nocy może padać mocno. Mniej deszczu na południowym wschodzie kraju, a w ogóle padać nie powinno na Wybrzeżu, gdzie dzień upłynie z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Temperatury maksymalne wyniosą od 15-20 stopni nad morzem, do 23-26 w Małopolsce i na Podkarpaciu.

  Poniedziałek również upłynie pod znakiem przelotnego deszczu i burz. W pasie od Dolnego Śląska po Podlasie i Lubelszczyznę opady nadal mogą być intensywne. Pogodnie tylko na północnym zachodzie i tu sucho. Będzie nieco chłodniej niż w weekend, na ogół od 18 do 21 stopni, jedynie na południowym wschodzie od 23 do 25 stopni.

  We wtorek chmury z deszczem i burzami występować będą praktycznie już tylko w południowo-wschodniej części kraju. Początkowo może jeszcze miejscami padać w centrum, ale w ciągu dnia opady te będą zanikać, ustępując rozpogodzeniom postępującym od północnego zachodu. W dzielnicach północnych przez cały dzień słonecznie. Temperatury maksymalne od 18 do 22 stopni.

  Prognozy na kolejne dni są całkiem optymistyczne – wtorek i środa przeważnie pogodne z zachmurzeniem małym do umiarkowanego, a deszcz, jeśli popada, to na południowym wschodzie. Tam też więcej chmur na niebie. Dopiero w piątek opady przelotne znów mogą pojawić się w całej Polsce. Temperatury w zakresie komfortu termicznego – na ogół do 20-23 stopni, miejscami do 25 stopni.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.