Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Zdjęcie tytułowe. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  1) Zdjęcie tytułowe. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 08.03-15.03.2019
  07.03.2019 13:32

  Z każdym dniem chłodniej, pod koniec tygodnia miejscami niewielkie przymrozki, ale bez powrotu zimy. Weekend wietrzny.

  • Reklama

  W piątek na pogodę w Polsce będzie wpływać zatoka niżowa związana z niżem znad południowej Skandynawii z frontem atmosferycznym w północnej części kraju, przemieszczającym się z zachodu na wschód. W pierwszej części dnia na północnym zachodzie i północy będzie pochmurno z dużym zachmurzeniem oraz opadami przelotnymi deszczu. W drugiej części dnia opady przesuną się na północny wschód. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie, z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatury maksymalne wyniosą od 8-10 stopni na północnym zachodzie do 16-17 stopni na południowym wschodzie. Będzie wiatr silny wiatr z zachodu, z porywami do 70-75km/h a nad morzem do 80-90km/h.

  W sobotę przez Polskę będzie przechodził kolejny front atmosferyczny przynoszący najpierw na zachodzie a następnie na północy i w dzielnicach centralnych opady deszczu i deszczu przelotnego. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie z umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura maksymalna będzie wynosić od 6-8 stopni na północy do 12-13 stopni na południu. Wiatr nieco osłabnie, ale nadal w wielu miejsca mogą pojawiać się porywy wiatru do 60km/h

  W niedzielę Polska nadal pozostawać będzie pod wpływem niżu, którego centrum znajdować się będzie nad Finlandią. Na przeważającym obszarze kraju będzie zmienne zachmurzenie z opadami przelotnymi deszczu, a lokalnie może pojawiać się grad. Temperatura maksymalna będzie wynosić od 5-6 stopni na północnym wschodzie i północy do 10-11 stopni na południu.  Nadal wietrznie, z porywami do 60-70km/h, a na wybrzeżu do 80km/h.

  Poniedziałek przeważnie pochmurny z dużym zachmurzeniem oraz opadami przelotnymi deszczu, ale również deszczu ze śniegiem. Większe przejaśnienia i raczej bez opadów jedynie na południu. To będzie chłodniejszy dzień, temperatura maksymalna wyniesie od 3-4 stopni na północy do 7-8 stopni na południu.  

  We wtorek poprawa pogody. Przeważnie będzie duże zachmurzenie, ale z przejaśnieniami i raczej bez opadów. Na termometrach zobaczymy od 2-4 stopni na północnym wschodzie do 7-8 stopni na południowym zachodzie.     

  W środę pochmurno, z dużym zachmurzeniem, na wschodzie niewykluczone słabe opady przelotne deszczu. Temperatury maksymalne wyniosą od 4-5 stopni na północnym wschodzie do 8-9 stopni na zachodzie.        

  W czwartek również dużo chmur, opady przelotne będą pojawiać się raczej w zachodniej części kraju. Na termometrach zobaczymy przeważnie 6-8 stopni, nieco chłodniej na Suwalszczyźnie, tutaj około 5 stopni.          

  W piątek przeważnie duże zachmurzenie i słabe opady przelotne deszczu, które mogą pojawiać się w całym kraju. Temperatury maksymalne bez większych zmian, od 4-5 stopni na północnym wschodzie do 6-8 stopni na pozostałym obszarze.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.