Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Zimowy krajobraz - z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów - Krystyna Stalęga

  Las zimą - z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów - Krystyna Stalęga

  Śnieżne zaspy - z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów - Piotr Abramczyk

 • Prognoza pogody na tydzień 08.01-14.01 2011
  06.01.2011 20:51

  Nadchodzi kolejny tydzień nowego roku a pogoda nadal nie obiecuje nam żadnych rewelacji. Weekend zacznie się dość pochmurnie i deszczowo, a to za sprawą kolejnego niżu znad Skandynawii oraz układu frontów atmosferycznych. Na szczęście w dalszym ciągu z zachodu będzie napływało cieplejsze powietrze, to pozwoli odetchnąć troszkę od trudów zimy. Sobotni ranek będzie dość ciepły, bo z temperaturami oscylującymi przeważnie od 1 do 4 stopni, jedynie na południowym wschodzie troszkę chłodniej (-2)-(-1) stopni. W całej Polsce zachmurzenie całkowite z opadami deszczu. Strefa opadów do wieczora przemieści się w kierunku wschodnim i do wieczora będzie padać już tylko w centrum i na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 3 do 6 stopni.

  • Reklama

  W niedzielę opady będą powoli zanikać i przesuwać dalej na wschód i nad ranem padać powinno już tylko lokalnie w centrum i na wschodzie. W ciągu dnia więcej słońca możemy się spodziewać jedynie na południu, w centrum zachmurzenie będzie duże, a na północy całkowite z opadami deszczu na Wybrzeżu, które mogą się utrzymywać aż do nocy. W niedzielny poranek będzie przeważnie od 1 do 3 stopni, jedynie na południowym wschodzie temperatura może spaść do (-3) – 0 stopni. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 do 6 stopni.

  Początek tygodnia także nie przyniesie odmiany. W poniedziałek nad Polska przemieści się kolejna strefa frontowa, tym razem przynosząc nam opady deszczu ze śniegiem jak i śniegu. Temperatura minimalna w poniedziałek rano wyniesie przeważnie od 0 do 2 stopni, jedynie na Wybrzeżu będzie chłodniej, bo (-1) stopień. Nad ranem szczególnie na zachodzie opady mogą marznąć na wychłodzonym podłożu. Temperatura maksymalna od 1 do 3 stopni, jedynie na południu lokalnie termometry mogą wskazać 4 do 5 stopni.

  Od wtorku ponownie powitamy nocne mrozy, gdyż temperatura minimalna w nocy z poniedziałku na wtorek spadnie do (-4) – (-2) stopni. Jednakże dzień będzie dość pogodny prawie w całej Polsce, jedynie na południowym wschodzie mogą wystąpić słabe, zanikające opady śniegu. Temperatur maksymalna we wtorek od (-1) do 2 stopni.

  Noc w wtorku na środę także będzie pod znakiem ujemnych temperatur, przeważnie od (-3) do (-1) stopnia, jedynie na południowym wschodzie termometry mogą wskazać od (-5) do (-4) stopni. W ciągu dnia będzie dość pochmurno w całym kraju, a wieczorem od północnego – zachodu podejdzie kolejna strefa frontowa z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 1 do 2 stopni.

  W czwartek wraz z opadami przyjdzie kolejne ocieplenie, co spowoduje, że nocne opady śniegu z deszczem będą w ciągu dnia przechodziły w opady deszczu. Nad ranem w czwartek temperatura minimalna osiągnie od (-2) – (-1) stopnia na przeważającym obszarze do 0 stopni w strefach opadowych. W całej Polsce zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami deszczu, które na południu mogą lokalnie zamarzać w kontakcie z wychłodzonym podłożem. Temperatura maksymalna od 1-2 stopni na wschodzie w centrum do 4-6 stopni na zachodzie.

  Końcówka tygodnia także nie przyniesie specjalnej odmiany aury pogodowej. Nad ranem jedynie na zachodzie temperatura spadnie tylko do 1-3 stopni, na pozostałym obszarze wyniesie od (-2) do 0 stopni. W całym kraju należy spodziewać się zachmurzenie dużego z zanikającymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 1-2 stopni na północnym wschodzie do 4-6 stopni na zachodzie.

  Jak widać nadchodzący tydzień przyniesie nam zróżnicowaną pogodę, z przewagą dni nie zachęcających do spacerów, co można wykorzystać na przykład na po świąteczne porządki lub naukę do sesji.

  Autor: S.B.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.