Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 07-13.10.2017
  06.10.2017 12:55

  Dużo się działo w pogodzie w ostatnich tygodniach – rekordowe opady we wrześniu, a ostatnio niszczycielska wichura. Nadchodzące dni, choć może nie najprzyjemniejsze, dadzą przynajmniej wytchnienie od ekstremalnych zjawisk atmosferycznych.

   

  • Reklama

  W sobotę niestety słońca nie za wiele – najbardziej uprzywilejowane w tym względzie będą: rano – dzielnice północne, a po południu – wschodnie. W tych miejscach pojawią się niewielkie przejaśnienia, a pod wieczór na Podkarpaciu nawet rozpogodzenia. Poza tym pochmurno. W pierwszej części dnia słabych opadów przelotnych można się miejscami spodziewać w zachodniej połowie kraju, po południu nieco silniejszy deszcz na północnym zachodzie. Temperatury maksymalne około 11-13 stopni. Okresami nieco silniejszy wiatr.

  Niedziela początkowo pochmurna w całym kraju z opadami deszczu. Dość szybko zacznie przejaśniać się na północnym zachodzie i tam opady ustaną. Po południu więcej chmur i deszczu na wschodzie i południu, przelotnie może też popadać miejscami na północy. Z biegiem dnia pojawiać się będzie coraz więcej przejaśnień, pod wieczór w wielu miejscach może się nawet rozpogodzić. Temperatura maksymalna od 9-10 stopni Warmii, Mazurach i Podlasiu, do 10-13 na pozostałym obszarze. Okresami silniejszy wiatr.

  Poniedziałek przyniesie więcej chmur i opadów w Polsce północnej i centralnej. Na południu i południowym zachodzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, miejscami umiarkowane i raczej bez deszczu – jeśli już to lokalnie. Nadal będzie mocniej wiało. Temperatury maksymalne od 7-9 stopni na północnym wschodzie, do 12-13 na zachodzie.

  We wtorek ponownie największa szansa na deszcz na północy kraju, a popołudniu także na zachodzie. W pozostałych regionach niewielkie przejaśnienia, a opady, jeżeli w ogóle się pojawią, będą słabe i lokalne. Temperatury maksymalne od 10 do 14 stopni.

  Kolejne dni przyniosą kontynuację pochmurnej i deszczowej pogody – w środę i piątek może padać w całym kraju, w czwartek głównie na północy. Będzie się za to robić coraz cieplej – w środę termometry wskażą maksymalnie 10-14 stopni, a w czwartek i piątek nawet do 15-17 stopni.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.