Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Chmury

  Chmury. Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Paweł Drab

 • Prognoza pogody na tydzień 07.08-13.08.2010
  06.08.2010 10:49

  W sobotę  Polska znajdować się będzie pod wpływem niżu. W całym kraju zachmurzenie duże z opadami deszczu i licznymi burzami. Burze miejscami mogą być bardzo gwałtowne, z intensywnym opadem deszczu oraz z silnym i porywistym wiatrem. Duża różnica temperatur pomiędzy dzielnicami naszego kraju, od 21-23 stopni na zachodzie do 29-31 stopni na wschodzie. 

  • Reklama

  W niedzielę będziemy mieć zmienną pogodę z opadami przelotnymi deszczu, a na północy i wschodzie również burze. Większe rozpogodzenia będą pojawiać się na południu Polski. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 19-22 stopni na zachodzie do 24-25 stopni na wschodzie.

  Poniedziałek dosyć pogodny przed południem. Niestety, po południu nastąpi rozwój chmur kłębiastych i w wielu miejscach, zwłaszcza w centrum i na północy, wystąpią opady przelotne deszczu, a lokalnie niewykluczone burze. Temperatura w kraju wyrówna się i wynosić będzie 22-24 stopnie. Dosyć pogodnie powinno być w dzielnicach południowych.

  Wtorek przyniesie nam uspokojenie pogody. Poprawę pogody przyniesie wyż, którego centrum znajdować się będzie nad południową Europą, a który swym zasięgiem obejmie również Polskę. W całym kraju będzie pogodnie i bez opadów deszczu. Temperatura maksymalna umiarkowana, od 23-24 stopni na północy do 26-27 stopni na południu.

  Środa na przeważającym obszarze kraju również będzie pogodna. Niewielkie, lokalne opady przelotne deszczu wystąpić mogą na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach. Nadal dosyć ciepło, od 22-23 stopni na północnym zachodzie, do 26-27 stopni na południowym wschodzie.

  W czwartek wyż odsunie się na wschód, co spowoduje wzrost zachmurzenia, opady przelotne deszczu oraz lokalne burze na zachodzie, a następnie również w centrum kraju. Na zachodzie będzie nieznacznie chłodniej bo 19-22 stopni, natomiast nadal dosyć ciepło będzie na wschodzie i południowym wschodzie, gdzie temperatura maksymalna wynosić będzie 26-28 stopni.

  Piątek również z przewagą dużego zachmurzenia oraz opadami przelotnymi deszczu i lokalnymi burzami, zwłaszcza w dzielnicach centralnych. Temperatura maksymalna od 19-21 stopni na Pomorzu do 25-26 stopni na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.