Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Gabriela Suska.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Gabriela Suska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Gabriela Suska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Gabriela Suska.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Lucía de la Vega

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Lucía de la Vega

 • Prognoza pogody na tydzień 07.06-13.06.2014
  06.06.2014 14:12

  Czerwiec jest pierwszym miesiącem meteorologicznego lata, które już wkrótce zaznaczy się w Polsce bardzo ciepłym akcentem.

   

  • Reklama

  W weekend wręcz wymarzona pogoda – słonecznie i ciepło, jedynie na krańcach wschodnich nieco więcej chmur. W sobotę również na Pomorzu, a w niedzielę na północnym wschodzie może lokalnie się zachmurzyć i słabo, przelotnie popadać. Poza tymi regionami zachmurzenie małe lub bezchmurne niebo. Coraz cieplej – w sobotę temperatury maksymalne wyniosą od 20-22 stopni nad morzem i 22-25 stopni we wschodniej części kraju, do 26-28 stopni na zachodzie, natomiast w niedzielę od 20-24 stopni na krańcach północnych, przez 25-29 na przeważającym obszarze, do 30-33 stopni na zachodzie.

  Poniedziałek i wtorek słoneczne i bardzo ciepłe, a w zachodniej Polsce wręcz upalne. Zachmurzenie będzie przeważnie małe, choć lokalnie mogą powstać bardziej wypiętrzone chmury, z których przelotnie opada, a nawet zagrzmi. Na ogół jednak bez opadów i pogodnie, przysłowiowa „patelnia”. Temperatury maksymalne w poniedziałek i wtorek od 25-29 stopni na wschodzie i północy, do 30-34 stopni na pozostałym obszarze, jedynie nad samym morzem od 20 do 25 stopni.

  W środę wciąż bardzo ciepło – do 25-30 stopni (tylko nad morzem kilka stopni mniej), choć już nie tak pogodnie – w zachodniej Polsce przelotnie popada i pojawią się burze. Na wschodzie nadal przewaga słońca.

  W czwartek już w całym kraju więcej chmur i deszczu. Spodziewać się również można burz. Zrobi się chłodniej – termometry wskażą maksymalnie od 22 do 27 stopni.

  Piątek także ze zmienną pogodą – zachmurzenie umiarkowane do dużego i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20 do 25 stopni, a nad morzem jeszcze nieco chłodniej.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.