Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Prognoza pogody na tydzień 07.06-13.06.2012
  08.06.2012 16:22

  W nadchodzącym miesiącu pogoda będzie wyjątkowo istotna dla wielotysięcznej rzeszy kibiców przybyłych do Polski na turniej Euro 2012. Wszystko wskazuje na to, że pierwszy tydzień mistrzostw upłynie pod znakiem zmiennej, dość niespokojnej aury, z opadami przelotnymi i burzami.


  Weekend zapowiada się dość ciepło; przewidujemy temperatury maksymalne w przyjaznym człowiekowi przedziale 20-24 stopni. Nad samym morzem będzie oczywiście parę stopni chłodniej. W sobotę najlepsza pogoda na zachodzie i północnym zachodzie kraju – zachmurzenie małe i umiarkowane, choć po południu trochę chmur pojawi się na Wybrzeżu i tu przelotnie popada deszcz. Na pozostałym obszarze występować będzie zachmurzenie duże, miejscami z przejaśnieniami, i prawie wszędzie spodziewamy się deszczu lub deszczu przelotnego. Najwięcej opadów na południu i południowym wschodzie i tam też lokalne burze. W niedzielę najprzyjemniej będzie w północnej połowie kraju, a rano także w centrum. W ciągu dnia na południu pojawią się przelotne opady deszczu i burze.

  Poniedziałek praktycznie w całym kraju deszczowy. Na wschodzie wystąpią burze i tam opady będą intensywne. We wtorek i środę podobnie – przelotny deszcz  i lokalne burze w całej Polsce, przy czym w środę sporo przejaśnień.  W czwartek opady i burze utrzymają się w południowej połowie kraju, na północny zaś występować będzie zachmurzenie umiarkowane. W piątek obszar lepszej pogody obejmie prawie całą Polskę, a przelotny deszcz wystąpi przede wszystkim na południowym wschodzie i krańcach wschodnich. Temperatury maksymalne nieco niższe niż w weekend – przeważnie od 17 do 22 stopni.

  Choć z punktu widzenia kibica pogoda na najbliższy tydzień nie zapowiada się rewelacyjnie, mamy nadzieje, że nie ostudzi ona zapału do dopingowania i nie przeszkodzi cieszyć się ze zwycięstw (oby!) naszej drużyny. POLSKA GOLA! :)

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.