Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Wszystkiego najlepszego...

  Wszystkiego najlepszego...

  W święta możliwy taki widok za oknem. źródło:zdjęcia naszych internautów.

  W święta możliwy taki widok za oknem. źródło:zdjęcia naszych internautów.

  W poniedziałek słońce, ale chłodno. źródło:zdjęcia naszych internautów.

  W poniedziałek słońce, ale chłodno. źródło:zdjęcia naszych internautów.

  Od środy ciepło. źródło:zdjęcia naszych internautów.

  Od środy ciepło. źródło:zdjęcia naszych internautów.

  I nic już wiosny nie zatrzyma. źródło:zdjęcia naszych internautów.

  I nic już wiosny nie zatrzyma. źródło:zdjęcia naszych internautów.

 • Prognoza pogody na tydzień 07.04-13.04.2012
  06.04.2012 02:31

  Nadchodzący tydzień to dla wielu z nas tydzień Świąteczny. Niestety pogoda nie do końca pozwoli nam cieszyć się tymi wyjątkowymi dniami. W pierwszej części tygodnia, czyli w dni świąteczne pogoda jak to w kwietniu przeplecie trochę zimy, a drugiej części tygodnia, trochę lata. 

  • Reklama

  W sobotę Wielkanocną w całym kraju będzie pochmurno z zachmurzeniem dużym lub całkowitym. Do południa na południowym wschodzie występować będą opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze z północnego  zachodu w głąb kraju przemieszczać się będzie kolejna strefa opadów deszczu lub deszczu ze śniegiem, która do końca dnia dotrze do dzielnic centralnych. W nocy opady przechodzić będą w opady śniegu, ale będą zanikać. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 – 5 stopni na Pomorzu Zachodnim do 10 – 12 stopni w Małopolsce i na Podkarpaciu. Temperatura minimalna wyniesie od (-3) do (-1) stopnia.

  Niedziela Wielkanocna przyniesie stopniowa poprawę pogody. Początkowo będzie pochmurno z zachmurzeniem dużym lub całkowitym. Na Podkarpaciu i w Małopolsce rano występować będą szybko zanikające opady śniegu. W miarę upływu dnia od zachodu następować będą rozpogodzenia, i wieczorem na zachodzie i Wybrzeżu zachmurzenie będzie małe, a na pozostałym obszarze umiarkowane lub duże i nigdzie nie będzie padać. Termometry maksymalnie wskażą  od 2 – 3 stopni na wschodzie do 4 – 5 stopni na zachodzie, nocy minimalnie termometry spadną do (-6) – (-3) stopni.

  Poniedziałek Wielkanocny przyniesie wszystkim dużo słońca, ale będzie chłodno. Od rana w całej Polsce będzie bezchmurnie lub lokalnie występować będzie zachmurzenie małe. Po południu od zachodu zacznie się chmurzyć i na koniec dnia na zachodzie zachmurzenie będzie duże, a na pozostałym obszarze umiarkowane w centrum i małe na wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 – 5 stopni na wschodzie do 6 – 8 stopni na zachodzie, w nocy temperatura spadnie do (-5) – (-3) stopni na wschodzie i 1 – 3 stopni na zachodzie.

  We wtorek i środę Polska podzielona będzie na pogodny wschód z zachmurzeniem małym lub umiarkowanym i pochmurny zachód z zachmurzeniem dużym i słabymi lokalnymi opadami deszczu. Z każdym dniem będzie coraz cieplej. Termometry maksymalnie wskażą od 8 – 10 stopni na wschodzie do 12 – 15 stopni na zachodzie, w nocy termometry wskażą od 2 do 5 stopni.

  W czwartek i piątek w całym kraju będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, ale temperatury będą iście wiosenne. W ciągu dnia termometry wskazywać będą od 13 do 15 stopni, a nocy od 3 do 5 stopni.

  Mimo niezbyt sprzyjającej pogody w Świta zachęcam do spacerów w niedzielę ( z wiadomych przyczyn… smacznego) i w poniedziałek. Wszystkich pielęgnujących tradycję śmigusa pragnę jeszcze raz poinformować, że słońce jakie towarzyszyć nam będzie w poniedziałek nie oznacza wysokiej temperatury za oknem.

  Wszystkiego dobrego.

  Autor: KM

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.