Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Piotr Abramczyk.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Urszula Hoszowska.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Fabian Klusch.

 • Prognoza pogody na tydzień 06-12.10.2018
  05.10.2018 14:08

  Nadchodzący tydzień, z niewielkimi wyjątkami, zapowiada się pogodnie i bardzo ciepło. Szczegóły poniżej.

   

  • Reklama

  Sobota będzie pełna słońca w całym kraju – na ogół bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko lokalnie umiarkowane. Bardzo ciepło - temperatury maksymalne 18-19 stopni na północnym wschodzie, do 21-23 na południu i zachodzie. Do tego umiarkowany, a w górach dość silny południowy wiatr (halny).

  W niedzielę zmiana pogody w związku z przejściem słabo wyrażonego frontu atmosferycznego. W kraju pojawi się większe zachmurzenie, umiarkowane do dużego, a miejscami możliwy jest słaby deszcz. Temperatury maksymalne od 13-14 stopni na Wybrzeżu, do 20-21 w południowej połowie kraju.

  Poniedziałek początkowo z dużym zachmurzeniem, jednak od zachodu w ciągu dnia będzie się rozpogadzać, tak że do wieczora już wszędzie zachmurzenie umiarkowane i małe. Termometry wskażą maksymalnie od 11-13 stopni na północy do 16-17 na południu.

  Wtorek już zapowiada się pogodnie, choć rano może występować sporo zanikających mgieł i zmagleń. Większe zachmurzenie w pierwszej części dnia utrzyma się jedynie na południowym wschodzie i krańcach wschodnich, jednak po południu i tam będzie maleć. Znów zacznie się robić coraz cieplej – temperatury maksymalny od 14-16 stopni na północnym schodzie, do 20-22 na południowym zachodzie.

  Kolejne dni podobne – bardzo ciepłe i słoneczne, jedynie o porankach miejscami mogą występować zamglenia i mgły. Temperatury maksymalne będą na ogół do chodzić do 17-19 stopni na wschodzie i północnym wschodzie oraz do 20-23 stopni na zachodzie. Niewykluczone, że miejscami termometry wskażą nawet 24-25 stopni, a jak na październik, to zdecydowanie fakt wart odnotowania.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.