Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Kmiecik Leszek

  1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Kmiecik Leszek

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Sławomir

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Sławomir

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Krzysztof Skołuda

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Krzysztof Skołuda

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Kmiecik Leszek

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Kmiecik Leszek

 • Prognoza pogody na tydzień 06-12.08.2016
  05.08.2016 11:31

  Weekend chłodny, od poniedziałku krótkie ocieplenie, pod koniec tygodnia ponowne ochłodzenie.

  • Reklama

  SOBOTA:  Pogodę we wschodniej Polsce będzie kształtował niż znad Finlandii z pofalowanym frontem chłodnym, od zachodu zaznaczy się wpływ wyżu znad Atlantyku. Początkowo na wschodzie i w centrum pochmurno z zanikającymi opadami deszczu i mżawki. Na zachodzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami. W ciągu dnia strefa frontowa będzie odsuwać się na wschód a za nią w centrum i na wschodzie pojawią się przejaśnienia. W godzinach popołudniowych na północy możliwe lokalne przelotne opady deszczu, niewykluczone burze. Noc pogodna na przeważającym obszarze kraju, jedynie na północy i krańcach wschodnich początkowo zanikające opady deszczu. Będzie chłodno, temperatura maksymalna od 19-21 stopni na północy do 21-23 stopni na pozostałym obszarze Polski.

  NIEDZIELA: Pogodę w Polsce będzie kształtował wyż z centrum nad Niemcami i będzie powoli przemieszczał się na wschód . Niedziela będzie dość pogodna na przeważającym obszarze kraju, jedynie na północy większe zachmurzenie i tam lokalnie możliwe słabe przelotne opady deszczu. Po południu przejaśnienia na północy, na południu i w centrum liczne rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 18-20 stopni na północy do 21-23 stopni na pozostałym obszarze Polski.

  PONIEDZIAŁEK: Polska pozostanie pod wpływem wyżu z centrum nad Ukrainą, w ciągu dnia na północnym zachodzie i północy zaznaczy się wpływ niżu znad Skandynawii z frontem atmosferycznym. Na przeważającym obszarze kraju pogodnie, jedynie na północnym zachodzie i północy w ciągu dnia okresami zachmurzenie będzie wzrastało do dużego. Lokalnie w strefie oddziaływania frontu atmosferycznego niewykluczone słabe przelotne opady deszczu. Będzie cieplej, temperatura maksymalna od 22-24 stopni na północnym wschodzie do 24-27 stopni na pozostałym obszarze kraju.

  WTOREK: Na zachodzie i północy zachmurzenie duże i umiarkowane z lokalnymi przelotnymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze kraju początkowo pogodnie, w ciągu dnia strefa z dużym zachmurzeniem i opadami przelotnymi  będzie przemieszczać się w kierunku centrum. Lokalnie niewykluczone burze. Temperatura maksymalna od 21-24 stopni na północy i zachodzie do 25-28 na pozostałym obszarze Polski.

  W kolejnych dniach: Zachmurzenie duże z przejaśnieniami okresami przelotne opady deszczu. W czwartek i piątek pochmurno i deszczowo na południu i południowym wschodzie. Od środy chłodniej temperatura maksymalna od 17 do 21 stopni na zachodzie i w centrum, tylko na wschodzie cieplej 22-25 stopni. W czwartek i piątek temperatura maksymalna od 16 do 18 stopni w całej Polsce.

  Autor: Michał Ciosek

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.