Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Prognozowana temperatura maksymalna na sobotę 06.06.2015.

  1) Prognozowana temperatura maksymalna na sobotę 06.06.2015.

  2) Prognozowana temperatura maksymalna na niedzielę 07.06.2015.

  2) Prognozowana temperatura maksymalna na niedzielę 07.06.2015.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Bednarek Paweł.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Bednarek Paweł.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Bednarek Paweł.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Bednarek Paweł.

 • Prognoza pogody na tydzień 06-12.06.2015
  05.06.2015 13:41

  Końcówka długiego weekendu w wielu miejscach Polski minie pod znakiem upałów, z temperaturami przekraczającymi 30 stopni. W kolejnych dniach odetchniemy chłodniejszym powietrzem. Przyjrzyjmy się szczegółom.

   

  • Reklama

  Sobota będzie słoneczna i gorąca. Temperatury maksymalne na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, na Kujawach, Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku przekroczą 30 stopni, dochodząc nawet do 33-34 stopni w najcieplejszym momencie dnia. Poza tym od 26 do 29 stopni (1). Niebo będzie praktycznie bezchmurne, dopiero późnym popołudniem i wieczorem nad krańcami zachodnimi mogą pojawić się chmury z opadami przelotnymi i burzami, którym mogą towarzyszyć niebezpieczne zjawiska takie jak silne porywy wiatru i gradobicia.

  W nocy front z opadami dotrze do dzielnic centralnych, a w niedzielę zaznaczy się na obszarze od Dolnego Śląska po Warmię, Mazury i Suwalszczyznę. W tych regionach nieco więcej chmur, poza tym niedziela pogodna, ale już nie wszędzie tak ciepła. Upały obejmować będą południowo-wschodnią część Polski, tam temperatury sięgną 29-32 stopni. W pasie od Opolszczyzny po środkowe Podlasie 25-29 stopni, a na pozostałym obszarze od 20 do 24 stopni. Jeszcze chłodniej nad morzem – od 16 do 21 stopni (2).

  W nocy z niedzieli na poniedziałek i w poniedziałek więcej opadów. Te wystąpią głównie na południowym zachodzie i w centrum, miejscami też na wschodzie. Dzielnice północno-zachodnie z zachmurzeniem małym do umiarkowanego. Temperatura maksymalna wyniesie od 14-17 stopni nad morzem, przez 17-21 stopni na przeważającym obszarze, do 24-27 stopni na południowym wschodzie.

  Wtorek także raczej chłodny – z temperaturami dochodzącymi na ogół do 17-22 stopni. Tylko na krańcach południowo-wschodnich nieco cieplej – do 24-26 stopni. Przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane do dużego, a deszcz możliwy w południowo-zachodniej połowie kraju. Pod wieczór powinno się rozpogodzić.

  Każdy kolejny dzień przyniesie coraz wyższe temperatury. O ile w środę jeszcze od 17-20 stopni na północy do 24-26 stopni na południu, to w piątek już przeważnie 23-28 stopni. Dni będą dość pogodne, choć można się spodziewać opadów przelotnych i burz – zwłaszcza w czwartek i piątek, z największym prawdopodobieństwem w dzielnicach południowych i zachodnich.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.